Rekonstrukce křižovatky Mileta na silnici I/31 sice Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájí až na začátku dubna, přípravné práce ale začnou už v březnu. „Během přípravných prací budou na ulici Sokolské zřízena přejížděcí místa pro umožnění přejezdů do vedlejšího jízdního pásu, bude sneseno trakční vedení, upraveny budou jízdní pásy za křižovatku ve směru Brněnská i příjezd od Pajkrovy Flošny,“ informovalo ŘSD na webu.

V březnu se bude na křižovatce pracovat postupně v obou jízdních pruzích, vždy ale zůstane průjezdný alespoň jeden pruh v každém směru.

Ochoz Bílé věže dnes chrání pískovcová zídka a ocelové zábradlí.
Sebevrahy měla na Bílé věži zastavit síť. Město se ale nedohodlo s památkáři

Jedna z nejfrekventovanějších křižovatek ve městě se bude rekonstruovat ve třech etapách. Průjezd křižovatkou bude omezený vždy podle průběhu stavebních prací. Ty potrvají do konce roku 2026 a vyjdou na více než 634 milionů korun včetně DPH. Rekonstrukce je společnou investicí Ředitelství silnic a dálnic ČR, města Hradec Králové a Královéhradeckého kraje. Podíl města na této investici je téměř 227 milionů korun.

Objízdné trasy.Obchozí trasy pro pěší. Zdroj: Město Hradec Králové

Po dokončení prací vzniknou tři nové odlehčovací bypassy pro přímé odbočení doprava, nové zastávky MHD, pod křižovatkou povedou podchody pro chodce a cyklisty. Podchody podle města chodcům nabídnou bezkolizní propojení mezi Moravským Předměstím a centrem Hradce a výrazně tím zvýší i propustnost křižovatky pro automobilovou dopravu.

Předpokládaný harmonogram prací 

  • přípravné práce od 4. 3. 2024 do 31. 3. 2024
  • I. etapa od 2. 4. 2024 do 30. 4. 2025
  • II. etapa od 1. 5. 2025 do 30. 4. 2026
  • III. etapa od 1. 5. 2026 do 31. 12. 2026

Mohlo by vás zajímat: Hradeckou MHD čekají kvůli Miletě od dubna změny. Známe objízdné trasy linek

Zdroj: Deník/Jiří Fremuth