Venkovní práce měly být hotovy zhruba do poloviny září. Kromě kompletního zateplení rekonstrukce zahrnovala i náhradu všech dveří a oken novými plastovými s izolačními trojskly.

„Na obou školách však firma neplnila harmonogram. Přesto se nám podařilo zahájit nový školní rok včas, za což patří velké uznání zejména personálu škol, který odvedl velký kus práce," uvedl Ondřej Votroubek, vedoucí odboru správy majetku města.

Opravy obou škol se ještě protáhnou

Rekonstrukce ZŠ Štefcova je v současné době prakticky u konce a v příštím týdnu by budova mohla být předána. Na „Mandysovce" však práce budou trvat ještě o něco déle – stavbaři plánují školu opustit zhruba v polovině listopadu.

Obě rekonstrukce byly spolufinancovány ze zdrojů Evropské unie a Státního fondu životního prostředí České Republiky. Celkové náklady na opravu školy v Mandysově ulici činily 22,6 milionů, dotace přesahovala 17 milionů. Ve Štefcově ulici šlo na zateplení budovy 15,7 milionů, dotace se vyšplhaly na 11 milionů.

Úspory nákladů na vytápění: až 30 %

„Školy jsme opravili v rámci našeho dlouhodobého projektu revitalizace městských školských budov a zařízení. Těch je mimochodem více než padesát. Slibujeme si od toho především úspory nákladů na vytápění, které budou činit až 30 procent. Alele nezanedbatelné je také zlepšení vzhledu a vlastností těchto objektů," vysvětlil Ondřej Votroubek.

Opravy škol navázaly na zateplení škol v Bezručově a Habrmanově ulici, které město nechalo zateplit v minulých letech. Další školy by měly následovat příští rok. V plánu jsou základní školy Sever a Milady Horákové či ZŠ Josefa Gočára.

Veronika Skřivanová