„Nejdůležitější je, aby na tom nebyli biti fotbalisté," prohlásil primátor Zdeněk Fink. Klub dostal od asociace ještě dva roky zelenou, aby mohl hrát v Malšovicích. Ale i tak musí město ukázat, že se stavba nového stadionu „hýbe". Právě proto je smlouva prodloužena o necelý rok, aby se fotbalisté nedostali do potíží.

ECE tedy dosáhlo svého, přitom to vypadalo, že se na zasedání bude diskutovat 
o ukončení smlouvy.

„Možnosti, že bychom postavili stadion sami, se nevzdáváme, nicméně jsme se rozhodli, že dáme ECE ještě šanci," vysvětlil primátor.

Stavba v podání města by byla úspornější –  a především bez nákupního centra, které je pevně zakotvené v plánech společnosti ECE.

Centrum je přitom trnem 
v oku lidem protestujícím proti svazku město – ECE. Potvrdilo se to také včera na jednání zastupitelstva, kde vystoupili odpůrci smlouvy 
a tvrdili, že mají na svou podporu petici podepsanou třinácti stovkami nespokojených obyvatel Malšovic…

Co nyní musí ECE udělat?

Především musí získat územní rozhodnutí. Bez něj nemůže stavět a navíc fotbalová asociace je požaduje jako záruku budoucí změny. „Máme všechny podklady pro získání územního rozhodnutí. Chtěli bychom ho získat během října a listopadu tohoto roku," prohlásil jednatel ECE Josef Tobek.

A kdy by mohl stát stadion? „Já bych se nerad vyjadřoval, není to pouze v našich rukách, mohou se objevit odvolání," tvrdil Josef Tobek.

Petice proti 'obchoďáku': Podpisy získavali terorem, říká odpůrce

Stadion chceme, ale nelíbí se nám obří nákupní centrum, které má společně s fotbalovou arénou firma ECE vybudovat. Argument odpůrců svazku města se společností s třemi písmeny v názvu se točí stále kolem stejného tématu.

„Obchodních domů už je v Hradci dost," řekla na včerejším zasedání zastupitelstva Ludmila Pavlová. „Máme v rukou nesouhlasnou petici, kterou podepsalo kolem třinácti stovek lidí," doplnila.

Na její řeč však reagoval jeden 
z odpůrců petice. Pavel Řehounek prohlásil, že podpisy získávali organizátoři psychickým nátlakem na obyvatele Malšovic. „Občané byli ze strany petentů podrobeni demagogii a teroru," použil velmi ostrá slova.