Policisté z dálničního oddělení Pravy ihned vyrazili určené místo prověřit, avšak nebezpečného jezdce nenašli. Díky dálničním kamerám se ho však podařilo vypátrat a telefonicky se s ním spojit.

„Muž své jednání doznal, když „dálničářům“ sdělil, že v těchto místech dlouho nejel a zazmatkoval. Dle záznamů nejprve jel zhruba 800 metrů od exitu 95 ve směru na Prahu. Následně zastavil na pravé krajnici a ve chvíli, kdy neprojížděla žádná jiná vozidla, se otočil do protisměru a jel zpět v levém pruhu,“ popsala zmatené počínání řidiče policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Policisté z dálničního oddělení v Městci pátrají po totožnosti neznámého řidiče osobního vozidla zn. Škoda Felicia červené či vínové barvy, který 1. dubna 2023 v 13:11 najel na dálnici D35 v 148 km v Dašicích do protisměru.
Řidič najel u Dašic na dálnici, otočil se a jel v protisměru až do Ostrova

Po 500 metrech řidič opět zastavil, čekal minutu, a když „to bylo bezpečné“, otočil se a pokračoval ve správném směru jízdy.

Policisté s ním sepsali oznámení o přestupku a postoupili jej na Magistrát města Hradec Králové. Ve správním řízení mu hrozí zákaz řízení od 6 měsíců do 1 roku a pokuta od 5 do 10 tisíc korun.

Ve většině případů jízdy v protisměru na rychlostních komunikacích se jedná o to, že řidič najede na dálnici v jiném směru, než měl v úmyslu.

Auto řítící se po D11 v protisměru už policisté nechytili
Auto se řítilo po dálnici u Hradce v protisměru. Podívejte se na video

„Místo toho, aby opustil dálnici až na nejbližším výjezdu a poté pokračoval ve správného směru jízdy, vzniklou situaci zpravidla řeší tím, že začne zmatkovat a po ujetí několika metrů se otočí, najede do rychlého jízdního pruhu v domnění, že již jede ve správném směru jízdy a vyrazí. Takový řidič není schopen v danou chvíli rozeznat skutečnost, že se řítí po rychlostní komunikaci v protisměru,“ vysvětluje Pižlová.

„Z tohoto důvodu apelujeme na řidiče, kterým se již taková věc stane, aby zachovali chladnou hlavu, dojeli na nejbližší výjezd, který je vzdálen jen několik kilometrů, zde se vrátili do cíle své cesty a neriskovali svůj život a životy ostatních účastníků provozu nesmyslným otáčením, či couváním na rychlostních komunikacích,“ radí policejní mluvčí.