V noci ze soboty na neděli se vrhnou dělníci na most U Soutoku. Provoz na exponovaném Gočárově okruhu tak bude několik měsíců opět omezený. Kompletní uzavírka naštěstí nehrozí, jezdit se bude podle informací z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vždy aspoň jedním pruhem.

V první etapě se bude od fakultní nemocnice směrem k nádraží jezdit bez omezení ve dvou pruzích, v opačném směru bude zavřený pravý jízdní pruh a jezdit se bude pouze levým. „Tato etapa by měla trvat zhruba šest týdnů,“ řekl Deníku Miroslav Gregor z hradeckého ŘSD. V další etapě přijde na řadu levý jízdní pruh. Až potom se dělníci vrhnou na druhou stranu mostu. Ve třetí a čtvrté fázi se tedy bude jezdit s omezením vždy pouze jedním jízdním pruhem ve směru k vlakovému nádraží či výpadovce na Pardubice. Konec celé rekonstrukce Gregor odhaduje na říjen letošního roku.

Se zdržením musí počítat i cestující v MHD. „Povolená zůstala jak nákladní, tak autobusová doprava. Dá se předpokládat, že nastanou větší zácpy a zdržení, což platí nejen pro městskou hromadnou dopravu,“ řekl Deníku ředitel hradeckého dopravního podniku Zdeněk Abraham s tím, že trolejbusy budou moci projíždět přes most po celou dobu rekonstrukce.

Špatné odvodnění

Důvodem pro opravu je nefunkční odvodnění mostu. Na části vozovky se tak bude dělat nová izolace. Právě shromažďování vody podle Gregora způsobovalo poruchy na vozovce.

Labský most už bez uzavírek

Oprava mostu U Soutoku, postaveného už v roce 1971, se původně měla uskutečnit už loni. Proti záměru ŘSD se ale tehdy postavil hradecký magistrát. Znamenalo by to totiž, že by se most opravoval současně s křižovatkou na Brněnské. Na souběh s opravou vozovky tentokrát u Labského mostu upozorňovalo město i letos. Nakonec ale k dvojnásobným komplikacím nedojde. Zúžení v Pilnáčkově ulici už skončilo a řidiči mohou jezdit oběma jízdními pruhy. Dělníci v okolí Labského mostu dělají už pouze dokončovací práce. Jediné doposud platné omezení spočívá v dočasné nemožnosti odbočit z Pilnáčkovy ulice doleva do ulice Resslovy.