Policejní hlídku zaujalo osobní vozidlo minulý týden krátce před půlnocí na silnici I/11 u Třebechovic pod Orebem. Auto po silnici popojíždělo se zhasnutými potkávacími světly a zapnutými blinkry. „Policejní hlídka řidičku světelnými a zvukovými signály vyzvala k zastavení, na což však žena nereagovala, a pokračovala v jízdě. Po chvíli zastavila a než ji hlídka dojela, opět se rozjela. Tento manévr několikrát zopakovala,“ sdělila policejní mluvčí Iva Kormošová.

Policisté řidičku opět dostihli v Nepasicích a zablokovali jí cestu služebním vozidlem. „V ten moment žena začala couvat, čímž narazila do osobního vozidla, které za ní zastavovalo. Po nárazu žena náhle stočila auto ostře vpravo a přes chodník začala opět ujíždět po účelové komunikaci směrem k Libranticím. Po několika stech metrech ji hlídka opět dostihla a řidička sama zastavila,“ popsala zvláštní počínání řidičky policejní mluvčí.

Z videozáznamu.
Policisté v Hradci Králové zažili honičku, cizinec se zákazem řízení jim neutekl

Jenže řidička odmítla vypnout motor, v autě se zamkla a nechtěla vystoupit. „Hlídka před přední kola jejího auta preventivně položila zastavovací pás. Na opakované výzvy k vystoupení z vozidla žena nereagovala a stále seděla za volantem. Policisté proto museli násilně vniknout do vozidla,“ uvedla Kormošová.

Na straně spolujezdce policisté rozbili okénko, ženu odpásali a přes její odpor ji vytáhli z vozidla. „Jelikož stále nechtěla s policisty spolupracovat, vzpírala se, musela být zajištěna a nasazena pouta,“ dodala mluvčí.

Dvaatřicetiletá žena z Bruntálska se odmítla podrobit jak dechové zkoušce, tak i orientačnímu testu na drogy. Odmítla také předložit doklady potřebné pro řízení vozidla.

Z místa nehody.
FOTO: Řidič nezvládl zatáčku a skončil s autem v Rozběřicích na pomníku

Žena strávila noc v policejní cele. „Policisté ženu převezli na protialkoholní záchytnou stanici, kde ji lékař uznal schopnou pobytu v policejní cele. Auto policisté zajistili a odtáhli na služební parkoviště. Při dopravní nehodě se nikdo nezranil, na ženině autě škoda nevznikla a u druhého auta, u jehož řidiče byl alkohol vyloučen dechovou zkouškou, byla škoda odhadnuta na 5 tisíc korun,“ doplnila informace Iva Kormošová.

Ráno s policisty začala řidička komunikovat, k nočnímu incidentu se ale odmítla jakkoliv vyjádřit. „Policisté ji po úkonech propustili, auto jí vrátili a její protiprávní jednání oznámili správnímu orgánu k projednání,“ uzavřela policejní mluvčí.