Přestavba Riegrova náměstí před hlavní železniční stanicí zkomplikovala život některým tamním podnikatelům. Vedení Cestovní kanceláře Jiří Kalousek už došla trpělivost a žádá po radnici úhradu ušlého zisku. Město však žádost firmy nevyslyšelo.

Peníze by mohl chtít každý

„Cesta na pobočku je průchodná, ale vede přes staveniště. Stálí klienti o nás vědí, ale ti noví nepřijdou. Půjdou raději ke konkurenci. Jen od nádraží ke Grandu je pětadvacet jiných firem,“ uvedla Ivana Mařasová z hradecké Cestovní kanceláře Jiří Kalousek. Firma po městě požaduje úhradu poloviny nájemného a proplácení mzdy zaměstnance pobočky po dobu přestavby Riegrova náměstí.

Návrhem se v minulých dnech zabývali královéhradečtí radní, požadavky však smetli ze stolu. „Vnímáme, že rekonstrukce ulice či náměstí může znamenat úbytek zákazníků, ale nedá se nic dělat. To je život. To by potom mohl chtít peníze každý,“ uvedl náměstek primátora Josef Malíř.

Náhradu za ušlý zisk požadovali například obchodníci na Malém náměstí. „Tam jsme vážně uvažovali o žádosti trafikantky. Nakonec jsme to také odmítli z precedenčních důvodů. Paní bohužel skončila,“ dodal Malíř. Přestavba Riegrova náměstí máskončit v létě 2008.