Důvodem je úprava části ulice přiléhající k Riegrovu náměstí, kde byl při nedávné rekonstrukci povrch vytvořen z kamenných kostek. Ten se však neosvědčil a bude nahrazen živičným krytem. „Lidé z okolí si stěžovali na vibrace, zejména při průjezdu autobusů,“ vysvětlil Václav Svoboda z královéhradeckého magistrátu.

Dodal, že nejde o reklamaci, protože se nepodařilo prokázat, že by někdo pochybil. Město však přesto nebude oprava stát ani korunu. „Dohodli jsme se, že projektant provede změnu na vlastní náklady, stejně jako firma Strabag vykopání kostek a položení živice. My zajistíme technické věci kolem,“ doplnil Václav Svoboda.

Uzavření komunikace poznamená především provoz městské hromadné dopravy, protože ulicí vedou trasy většiny linek. Trolejbusové linky 1, 3 a 7 dopravce odkloní na Gočárovu třídu, komplikovanější situace nastane u autobusových linek. „Ve směru na terminál pojedou ulicemi Chelčického a Haškova, na Riegrově náměstí budou zastavovat před budovou ČEZ,“ řekl Leo Sedláček z Dopravního podniku města Hradce Králové. Opačně k OD Tesco zamíří ulicemi Haškova a Kollárova.

Autobusové linky jedoucí od OD Tesco do Puškinovy ulice a na křižovatku Koruna budou na zastávce hlavní nádraží zastavovat na nástupišti E a v opačném směru na nástupišti H.