Organizátoři letos očekávají čtyřicet tisíc návštěvníků a na ta největší jména středečního programu bylo skutečně plno. Bohužel se akce musela vyrovnat se ztrátou jedné z hvězd - frontman Slipknot Corey Taylor bohužel vystoupení na poslední chvíli odřekl z důvodu nemoci.

Na jeho místo zaskočili britové Enter Shikari, kteří skvěle míchají elektroniku a vše koření zdravou anglickou francovitostí. Na scéně už jsou čtvrstoletí a jejich koncertní energii je strhující. A to navzdory pódiu, které se doslova smažilo v odpoledním slunci.

Enter Shikari na Rock For People | Video: Deník/Jiří V. Matýsek

Lákala i jména jako P.O.D., Of Mice & Men, kteří festival převedli do notně tvrdých vod. Australská umělkyně Aviana, kterou festival přivezl na poslední chvíli bavila, samotná show ale působila trochu ošizeně. Kromě zpěvačky byl totiž na pódiu už jen bubeník a vše ostatní se pouštělo z playbacku.

Vrcholem večera byli elektroničtí The Prodigy, kteří se na koncertě pokusili vyvolat pořádnou párty. Pomáhali si u toho dunivým zvukem, dnes již klasickými skladbami i mocnou baterií světel a laserů. O dění na pódiu tu až zas tak moc nešlo. Škoda, že publikum úplně rozehřát nedokázali. Špatný koncert to ale nebyl.

The Prodigy na Rock For People | Video: Deník/Jiří V. Matýsek

Níže se podívejte na samostatnou galerii z koncertu The Prodigy:

The Prodigy na Rock For People 2024

Pravým opakem - a držitelem pomyslného titulu za párty dne - byl rapper Smack. Ten ssvým setem stanovou ČT Art stage téměř zbořil.

Plno není jen pod pódii, fronty, nicméně nijak závratné, už vznikají i před stánky s nejrůznějšími pochutinami a nápoji.