Hlavním tématem zóny je udržitelnost a její podoby v oblastech jako energetika, využití druhotných materiálů, předcházení vzniku odpadu nebo osvětě. Rock for People, který se koná v hradeckém Parku 360, prostřednictvím KB Future Festu nabídne nejen pohled do budoucnosti, ale také umožní si mnohé z technologií, neotřelého designu, šetrných a odpovědných služeb nejen prohlédnout, ale rovnou vyzkoušet, ochutnat nebo osahat. Loňskou podobu zóny ocenila porota European Festival Awards zařazením do finále TOP 10 v kategorii The Best Brand Activation.

Festival Rock For People se blíží
Festival Rock For People rád boří bariéry. Nyní za to dostal cenu Mosty

Kompletní program letošního ročníku festivalu Rock For People, kde zahrají např. Avril Lavigne, Bring Me The Horizon, The Prodigy, Youngblud, Parkway Drive nebo The Offspring najdete zde

„Rock for People dávno není ryze hudební festival. Stal se také showroomem pro technologie, design a inovace. Právě tyto atributy se v zóně Komerční banky a Mastercard setkávají a nechávají příchozí nahlédnout do budoucnosti udržitelných festivalů. Je před námi ještě dlouhá cesta a nás těší, že máme partnery, kteří se na ni vydali společně s námi,“ shrnuje Michal Thomes, ředitel festivalu Rock for People.

Ve spolupráci s Komerční bankou bude také už od čtvrtka 6. června možné vyměnit si vstupenku za festivalový náramek na vybraných pobočkách Komerční banky v Praze, Hradci Králové a Brně. Majitelé karty Mastercard od Komerční banky budou moci soutěžit o nezapomenutelné festivalové zážitky a získat bonus při dobití festivalového náramku.

Ed Sheeran potěší své fanoušky v Hradci Králové.
Nejen Ed Sheeran. Koncert britského zpěváka nabídne pestrý doprovodný program

„I letos je Komerční banka hrdým generálním partnerem jedinečného hudebního festivalu Rock for People, který nemá ve střední Evropě obdoby. Partnerství Komerční banky a festivalu je založeno na inovacích, podpoře udržitelnosti a dlouhodobé spolupráci, která trvá již 7 let. I letos máme pro všechny návštěvníky připravenou KB Future Fest zónu, kterou jsme letos připravili se společností Mastercard. Zóna je dokonalou oázou pro relaxaci, odpočinek a doplnění energie mezi nabitým festivalovým programem,“ říká Hana Kovářová, výkonná ředitelka pro Brand strategii a komunikaci Komerční banky.

Na stejném místě odehraje dva koncerty i Ed Sheeran. Takhle vypadá jeho pódium:

Zdroj: Amoeba Productions

Alternativní zdroje elektřiny

Součástí KB Future Festu jsou dvě stage poháněné alternativními zdroji elektřiny. Pod velkokapacitním šapitó stanem návštěvníci zavítají na Conference Stage, kterou pohání vodíkový generátor H2BASE ze stáje české vývojářské firmy DEVINN. V programu nabídne stage atraktivní diskuze a rozhovory například pod taktovkou Čestmíra Strakatého, Jindřicha Šídla nebo Lukáše Hejlíka. Večer se stage promění v prostor pro fresh česká i zahraniční jména, která aktuálně lomcují žebříčky hitparád - Anna Vaverková, Dmitrievna, Badfocus nebo Black Box Revelation. Ale také divadlo, freak show, v pátek a sobotu také prostor pro Djs parties. Solar Stage, jak už napovídá název, bude energii čerpat ze solárních panelů, jež dodává EcoFlow. Zde dramaturgie vykročí ze žánrových škatulek. Dojde na fúzi klezmeru s jazzem, cimbálovku, slam poetry, divadlo i chytrou kapelu pro „děti“!

(Podle tiskové zprávy)

Mohlo by vás zajímat: Nad sídlištěm se stahovala mračna. Vzápětí zalila celý Hradec

Zdroj: Ďoubal Stanislav