Plakátově největším jménem posledního festivalové dne se stal britský muzikant Yungblud a podle toho před hlavním festivalovým pódiem vypadalo. Narváno k prasknutí - a to hudebník svůj set utáhl vlastně pouze na svém charismatu a hudbě samotné. K tomu, aby zapůsobil, nepotřeboval velkou show.

To na odpoledních Palaye Royale sice vsadili na efektnost, kdy se např. zpěvák na konci koncertu projel na nafukovacím člunu nad hlavami diváků, nebylo to ale na úkor hudebních kvalit.

Na nesmírně nostalgickou vlnu zahrál osmedesátník Petr Spálený. Na něj dorazila početná výprava hradeckých seniorů, ale doslova "zapařila" i velká část podstatně mladších návštěvníků festivalů. Však se níže na videu podívejte, jaký mosh pit dokázala tahle legenda pod pódiem otevřít.

Petr Spálený na festivalu Rock For Peole | Video: Deník/Jiří V. Matýsek

Spoustu posluchačů přilákal i jeden z nejtvrdších koncertů festivalu. Hlavní stage totiž v podvečer opanoval Kerry King, tedy kytarista legendární thrashmetalové formace Slayer. A navzdory tomu, že se hrálo převážně z jeho sólového alba, došlo i na legendární skladbu Raining Blood (pršící krev, jak zní překlad) z repertoáru jeho domovské kapely.

Kerry King na festivalu Rock For People | Video: Deník/Jiří V. Matýsek

Rock For People se na stejné místo vrátí i za rok.