Na letišti teď vystřídaly fanoušky a kapely z celého světa bourací a úklidové čety. Ty rozebírají pódia a zmizely už stánky, bary a restaurace. Během dopoledne se vylidnil i festivalový kemp. „Hudba byla skvělá, jídlo bylo skvělé, ale bylo to hlavně o tom, že jsme výborná parta. Jsme tady už počtvrté nebo popáté a letos mi přišlo, že organizace byla ještě o úroveň výš, než bývala,“ rozplýval se při odjezdu z letiště Ondřej Šolc. S partou kamarádů si užil celý čtyřdenní program.

„Skvělý byl zvuk na hlavní stage. Je tady jedinečná atmosféra, fajn jsou i úplně cizí lidi. Možná by šlo domáknout, aby lidé nebyli v jedné části kempu tak natěsnaní, když jinde je relativně volno,“ zamýšlel se student z Jablonce nad Nisou. A jeden neplánovaný bonus festivalu chválil i jeho kamarád Tomáš Stránský: „Moc tady nefungoval internet, ale nakonec jsme se shodli, že to je vlastně výborná věc. Člověk si odpočine. Trochu mi ale vadilo, že když jsem si odnesl pití v zálohovaných plechovkách do kempu, tak mě s plechovkami nepustili zpátky, takže jsem přišel o nějakých 80 korun na zálohách.“

Hlavní hvězda hradeckého "rokáče" - britští Muse.
To byl nářez! Premiérová show kapely Muse zakončila Rock for People

Jediným nečekaným problémem letošního ročníku bylo náhlé zrušení nedělního vystoupení Incubus. Prostor na hlavní stage tak dostala kapela The Hara.

Organizátoři předem avizovali 40 tisíc návštěvníků. Nakonec jich bylo o tři tisíce méně. „Určitě jsme zase dosáhli nové mety. Bylo to o trochu víc lidí než loni. Situace na trhu je, jaká je. Stále je to ještě poznamenané covidovou atmosférou a situací v ekonomice. Ve finále to bereme jako úspěch,“ komentoval čísla návštěvnosti ředitel Rock for People Michal Thomes. Za vrchol festivalu pak označil atmosféru: „Ta byla naprosto fenomenální a výjimečná. Je tady všeobjímající dobrá nálada a všichni se k sobě chovají hezky.“

V paměti mu pak utkvěl třeba nedělní koncert Filharmonie Hradec Králové. „Hrozně dobře je ta jedinečná atmosféra festivalu vidět na takových těch přesžánrových úkrocích, které děláme. Dneska jsme mluvili s muzikanty z hradecké filharmonie a všichni jsou z toho naprosto nadšení. Měli fenomenální úspěch a zažili atmosféru rockového koncertu, kdy si vážnou hudbu užíval bouřící, tančící dav,“ pochvaloval emoce, které proudily mezi filharmoniky a fanoušky tvrdé muziky Michal Thomes.

Headlinerem druhého dne festivalu byl rockový rapper Machine Gun Kelly.
OBRAZEM: Oblohu nad festivalem Rock for People ovládly v pátek roje dronů

Organizátoři už připravují příští ročník. Námluvy s některými kapelami začaly už v zimě. „Souběžně s přípravami letošního ročníku už probíhaly přípravy na příští ročník. Máme rozjednáno hodně zajímavých věcí, uvidíme, co z toho vyjde. Zatím ale nemám nic, co bych mohl sdělovat,“ dodal ředitel Rock for People Michal Thomes.