Ve středu 12. června startuje jeden z největších tuzemských festivalů. Rock for People v hradeckém Parku 360 přivítá na čtyři desítky tisíc fanoušků. Rekordní 29. ročník nabídne ve čtyřech dnech na osmi pódiích hudební shows v čele s The Offspring, Bring Me The Horizon, The Prodigy, Yungbludem, Avril Lavigne, Sum 41, Pendulum a také pestrý doprovodný program. Na festival zavítá i hollywoodská hvězda Keanu Reeves se svou kapelou Dogstar, kde hraje na baskytaru. Kompletní program je k dispozici na webu festivalu.

Ve středu 12. června v Hradci Králové startuje festival Rock for People.Zdroj: Rock for People

„Našim fanouškům připravujeme zážitek, který svou pestrostí a atmosférou nikde jinde nezažijí. Zakládáme si na široké programové nabídce a proto jsme pozvali přes 130 kapel a další desítky umělců nehudebního programu, kteří na Rock for People letos vystoupí,“ říká ředitel festivalu Michal Thomes.

Poslední vstupenky

V současné době je prodáno přes 97 procent kapacity a zbývá pár stovek vstupenek. Některé kategorie jsou již zcela vyprodané - jako VIP, Comfy+ či jednodenní páteční a sobotní vstupenky. V nabídce jsou poslední celofestivalové čtyřdenní, jednodenní vstupenky na středu a čtvrtek nebo víkendové vstupenky (pátek + sobota).

Program festivalu zpestří pořad České televize Hyde Park Civilizace, který se živě přenese na ČT art stage na Rock for People. Pozvání k rozhovoru s oblíbeným moderátorem Danielem Stachem přijal Dexter Holland, zpěvák kapely The Offspring. Ten nejen, že před 40 lety založil jednu z nejúspěšnějších kapel všech dob, ale získal také titul Ph.D. z molekulární biologie na kalifornské univerzitě.

Ilustrační foto.
Rock For People omezí dopravu, policisté jsou na festival připraveni

Na své si přijdou i milovníci adrenalinu a letadel, a to při sledování jedinečné show v podání Flying Bulls Aerobatics Team, kteří nabídnou maximální disciplínu a koncentraci v precizní vzdušné akrobacii nad festivalovým areálem.

Festival Rock for People, který příští rok oslaví jubileum 30 let své existence, byl porotou European Festival Awards zařazen mezi TOP 10 evropských festivalů v kategorii Medium Sized Festival. Pořadatelé pro letošní ročník navýšili kapacity areálu Park 360, a to i v oblasti kempování a parkingu. Například v luxusních glamingových stanech se letos vyspí 2 500 lidí. Dvě hlavní stage dominují areálu a svým vybavením odpovídají těm nejnáročnějším požadavkům světových shows. Další tři stage mají podobu velkokapacitních šapitó stanů, které poskytují úkryt před sluncem či deštěm a zároveň utváří kouzelnou atmosféru festivalu.

S využitím tiskové zprávy

Mohlo vám uniknout: Rozhlédněte se na kopce Orlických hor z obří židle a lanovky v Říčkách

Zdroj: Deník/Jana Kotalová