„Festival Rock for People 2024 vždy byl a vždy bude pro všechny bez jakéhokoli rozdílu - veškeré hranice rádi boříme. A to platí i pro překážky, aby si jedinečnou atmosféru těch nejlepších čtyř dnů v roce na festivalu mohl užít opravdu každý,“ nechali se organizátoři slyšet.

Festivalový areál v Parku 360 je proto už několik let kompletně bezbariérový a to včetně zázemí jako jsou bezbariérové toalety a sprchy), nechybí ani přístupné relax zóny.

Stovky kupujících i prodávajících a pestrá směs zboží z druhé ruky - to je Nábleší v Hradci Králové.
Vojenský hasičák nebo lodičky můžete pořídit za pár kaček na Nábleší

„Se systematickým zpřístupňováním festivalového areálu všem bez ohledu na věk, pohlaví, orientaci nebo handicap jsme začali před deseti lety. Jsme zkrátka festival pro všechny hudební fans! Proto jsme nadšení, že naše aktivity Národní rada osob se zdravotním postižením ČR ocenila prestižní cenou Mosty. Je to pro nás nejen pochvala, ale zároveň závazek do dalších let, abychom společně s expertními organizacemi, městem Hradec Králové, a hlavně se samotnými návštěvníky a návštěvnicemi s handicapem projekt Bezbariérový Rock for People nadále posouvali," řekl Hradeckému deníku ředitel festivalu Michael Thomes.

Přístup festivalu si nemohou vynachválit ani jeho náštěvníci. „Jezdím každý rok od svého prvního Rock for People v Českém Brodě. Letos to bude 10 let! Festival mě zkrátka baví, ať už jde o program, areál či skvělé zázemí nebo o přístup organizátorů k bezbariérovosti a ke všemu okolo. I já, když jedu někam poprvé, se trochu bojím, jak to bude vypadat s parkováním, s přístupem, se záchody… Na RfP je všechno v pohodě a v případě dotazů je i personál v obraze, což nebývá standardem,“ nechal se slyšet jeden z pravidelných návštěvníků Tomáš Beneš.

Festival Rock For People se uskuteční v termínu od 12. do 15. června a letos láká zejména na kapaly The Offspring, Bring Me The Horizon nebo Dogstar, v jejichž řadách působí herec Keanu Reeves, dále koncerty Coreyho Taylora, Avril Lavigne nebo kytaristy Slayer Kerryho Kinga.

Mohlo by vás zajímat: Jsme mistři! Podívejte se, jak slavili hokejoví fanoušci v Hradci Králové

Zdroj: Deník/Michaela Horynová