Počasí překvapilo také hlavní hvězdu přehlídky, americkou skupinu The Killers, které zapadl do bahna kamion s technikou. Štáb se ale s problémy vypořádal a The Killers, které zdobí řada cen jako MTV či Brit Awards, ve středu čtyři minuty před 23. hodinou spustili svoji show. První před českým publikem!

„Náročnost uspořádání koncertu The Killers je o kategorii výš, než byla u kapely Garbage, která na festival přijela před dvěma lety,“ uvedl zakladatel Rock for People Michal Thomes.

Kromě ostřílených festivalových kapel si návštěvníci v Hradci mohli zazpívat například i s Hanou Hegerovou či Jaroslavem Uhlířem.

Dvaašedesátiletého muzikanta a skladatele na rocková pódia přivedla před třemi lety kapela Tři sestry. Také na Rock for People si nakonec zahráli společně. „Poprvé jsem si myslel, že mě publikum zmlátí, ale opak se stal pravdou. Dostal jsem jen klávesy, tak jsem se bál přehmatů. Ale tím, že lidé zpívali, tak to zakryli,“ pochválil Uhlíř publikum v Hradci.

Festival kemp se na čtyři dny stal městem ve městě. Lidé, kteří si chtěli od muziky na chvíli odpočinout, měli na letišti k dispozici řadu atrakcí, včetně vodního či stolního fotbalu nebo stanu s internetem. Hladové krky uspokojila strava z kuchyní celého světa. Nechyběly stánky s oblečením, ale i se šperky, kadeřnictví nebo tatér. „Bylo to skvělý. Za rok přijedeme určitě zase. Jen doufám, že dorazí i letos avizovaní Flipsyde,“ řekl Petr Nádvorník z Brna.

Minimum práce měli na festivalu záchranáři i městští strážníci. „Máme zatím pouze dvě anonymní stížnosti z Pouchova na rušení nočního klidu. Jinak se nic neděje,“ poznamenal operační důstojník městské policie.