Rodiny s dětmi do 18 let mohou po předložení rodinného pasu u smluvních partnerů čerpat slevu na zboží a služby. Firmy jsou pak na oplátku zdarma uveřejněny v katalogu Rodinné pasy. Pas získá rodina bezplatně na základě vyplnění formuláře, který najdete na internetu na adrese www.rodinnepasy.cz.

 „V současné době se mohou registrovat také další poskytovatelé slev. Majitelé obchodních společností, restaurací, hotelů, ale třeba i autodopravci nebo cestovní agentury, provozovatelé turistických atrakcí nebo pojišťovny, každý se může v systému najít. Benefitem pro poskytovatele slevy je nejen bezplatná reklama, ale i dobrý pocit, že pomáhá rodinám v kraji. Jsme přece krajem patriotů,“ vysvětlil Miloslav Macela, radní Pardubického kraje.

 „Firemní zájemci o zapojení ve slevovém systému se nám mohou hlásit. Bude s nimi sjednán termín osobní návštěvy k představení projektu a v případě zájmu sepsána roční nebo víceletá smlouvy. Až budou za několik měsíců tisíce rodin v Pardubickém kraji před každým větším nákupem nebo výletem listovat katalogem, začne registrace v systému přinášet poskytovatelům slev významnou výhodu,“ doplnil Leoš Malina z SKP–Centra, které na slevovém systému spolupracuje s radními Pardubického kraje.