V nejbližších dnech by se měl otevřít park Skleněnka. Radnice slibovala jeho dokončení do konce roku. Včera ale ještě na bráně visel zámek a cedule se zákazem vstupu na staveniště. Park protíná široká cesta, kolem jsou vysázené stromy. Radnice myslela i na děti. Ty se mohou těšit na dřevěný hrádek s klouzačkou. Až se park zazelená, můžou sem místní chodit hrát také pétanque.

Další stavbu, kterou čeká slavnostní otevření, je nové digitální planetárium u královéhradecké hvězdárny. Osobně ho přijede 22. ledna otevřít předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Nejen turisté se mohou těšit na konec dubna, kdy by se měla po více než roce a půl dokončit rekonstrukce Bílé věže. Dominantu Hradce Králové stavbaři opravovali podle starých metod. Tesaři tak například trámy pro zvonovou stolici ručně tesali. Na věž je vyzdvihli ručně pomocí vrátku.

„Jednoduchá konstrukce vrátku umožňuje zdvihat břemena zavěšená bez omezení délky lana a dokládá vyspělou ale již pozapomenutou techniku používanou v minulosti," uvedl Jan Falta, vedoucí odboru památkové péče hradeckého magistrátu.

Prvního srpna by také měl konečně usednout do křesla ředitele Klicperova divadla vítěz druhého výběrového řízení. To první skončilo v září bez vítěze.

Prvních studentů se také dočká společná budova Farmaceutické a Lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Učit se zde studenti měli už od začátku loňského akademického roku, čáru přes rozpočet jim ale udělal spor poražených firem na dodání interiéru.