OHEŇ ZABIJÁK. Dva lidské životy si v říjnu vzal oheň v Nedělištích. V domku na okraji vesnice zřejmě zkratovalo jedno z elektrických topidel, od kterého se následně vzňaly hromady harampádí, které 62letý muž a jeho o pět let mladší družka z Polska sbírali. Při příjezdu hasičů byl už celý dům v plamenech. Na jejich likvidaci se podílely čtyři jednotky. Záchranáři museli použít dýchací přístroje. Torza těl pak objevili až při prohlídce doutnajícího požářiště. Škodu vyšetřovatelé odhadli na milion korun. Nejvíc peněz, deset milionů, oheň spolykal na konci listopadu v Lodíně, kde zničil skladovací halu se slámou a senem. Ve zničeném objektu, který majitel nechal vyhořet, bylo 1500 balíků. Příčina požáru je neznámá.
/fotogalerie a více info zde/

DVACET MRTVÝCH. Karamboly na dopravních tepnách si vloni vyžádaly 20 životů. Oproti roku 2008 je to o šest lidí méně. K nejtragičtějšímu střetu spěchali záchranáři v polovině října.

Na silnici z Hradce do Jičína chtěl starší pár v daewoo odbočit do Všestar. Do vozu ale vrazila dodávka, která vůz odmrštila do protisměru. Náraz do hondy muž ani žena nepřežili. Většinu tragédií způsobily chyby řidičů.
/více o nehodě/

Tu nejméně uvěřitelnou „vyrobila“ v červenci v Hradci 33letá Mongolka, která si spletla zpátečku s jedničkou, a přejela své dvě děti. Devítiletý chlapec zraněním podlehl, roční holčička přežila.
/další články zde/

PŮL METRU POD ZEMÍ. Na zahradě domku v Chudeřicích objevili v březnu kriminalisté mrtvolu 23letého realitního makléře z Jičínska, který zmizel v prosinci 2008. Muž byl zastřelen. K hrobu policisty dovedl 53letý muž z Orlickoústecka, kterého z činu obvinili. Hrozí mu výjimečný trest. Na stopu vyšetřovatele přivedl vůz mrtvého, který našli v Hradci a jež vrah používal. Motivem mordu byly peníze.
/více najdete zde/

HRA NA ATENTÁT. Jeden z nejsledovanějších krimipřípadů loňského roku, o kterém informoval Deník jako první, začal v březnu zatčením 17letého studenta přímo v novobydžovském gymnáziu. Chlapec měl připravovat atentát na školu. Soudce mu uložil čtrnáct měsíců s dohledem a s dvouletou podmínkou. Mladík se na místě odvolal.
/foto; všechny články čtěte zde/

DOŽIVOTÍ. To je verdikt, který si u krajského soudu v Hradci vloni v únoru vyslechl 43letý Slovák Antonín Novák. Nejvyšší trest dostal za to, že v květnu 2008 nejprve znásilnil a poté zavraždil devítiletého Jakuba Šimánka z Havlíčkova Brodu.
/všechny články, video ze soudu a foto najdete zde/

Sedm let za mřížemi „vyfasoval“ na konci roku Miroslav Hálek, který stál v čele managementu investičních fondů Trend a Mercia. Jejich vytunelováním vznikla škoda 1,4 miliardy. Bývalý hokejový reprezentant Ladislav Lubina zavinil předloni u Smiřic tragickou nehodu a z místa utekl, vyvázl s podmínkou.
/více o tomto tématu zde/

FANTOM V PAPUČÍCH. Velmi drzého zloděje, který v Hradci vykrádal byty se spícími rodinami, se kriminalistům podařilo lapit v září. Noční fantom se přiznal k 14 vloupáním se škodou 270 tisíc. K zatčení 25letého mladíka z Prahy pomohla náhoda. Při kontrole totiž začal utíkat před policisty. Z vyšetřování vyplynulo, že do Hradce jezdil vlakem a po domech chodil v pantoflích.
/více o nočním fantomu najdete zde / o sídlištním gangu čtěte zde/

Policie v září chytila také trojlístek lupičů, kteří s pomocí paralyzéru okradli v listopadu 2008 na ulici v Chlumci nad Cidlinou ženu o dva miliony korun a 50 tisíc eur.