Fantom Dryml. Ještě na podzim korunní princ královéhradecké sociální demokracie Vladimír Dryml se kvůli svým piklům vůči stranické přítelkyni Haně Orgoníkové znelíbil všem. Chtěl zametat, nakonec bylo zameteno s ním, když nedokázal odlišit své funkce ředitele soukromé nemocnice a krajského radního za zdravotnictví. Byl odvolán ze všech postů ve vedení kraje, zůstal pouze řadovým zastupitelem.

Proplácení poplatků
. Královéhradecký i Pardubický kraj začaly ve svých zařízeních – krajských nemocnicích a lékárnách – proplácet „Julínkovné“, regulační poplatky. Aby sehnaly potřebné desítky milionů, museli hejtmani škrtit výdaje jinde.

Pardubický hokej.
Pardubičtí hokejisté vyletěli ve čtvrtfinále play off s Plzní. Náladu jim ale brzo spravila ikona světového hokeje, návrat brankáře Dominika Haška, který tým v letošní extralize podržel.

Sedláci u Chlumce.
U proslulého památníku poraženého povstání demonstrovali čeští farmáři kvůli nízkým výkupním cenám mléka. Přijelo jich ale méně, než se čekalo. Na podzim protesty zopakovali vyléváním mléka do polí.

Soud s Lubinou.
Jak od prvního, tak i od druhého soudu kvůli zavinění smrtelné nehody u Smiřic odešel bývalý hokejový reprezentant Ladislav Lubina s podmínkou. Dvouletý trest je spojen s odnětím řidičáku na čtyři roky. Rodák ze Dvora Králové a dlouholetý hráč Pardubic trénuje Kometu Brno.

Blokády za obchvaty.
Naprázdno vyšuměl bojkot Chrudimáků hlavní výpadovky kvůli průtahům se stavbou obchvatu. Úspěšnější byli obyvatelé České Skalice, přeložka je od listopadu v provozu.

Lucinka v babyboxu.
V orlickoústeckém babyboxu byla nalezena právě narozená holčička. Dostala jméno Lucinka a už po čtyřech dnech si ji odváželi náhradní rodiče.

Prasečí chřipka
. Ve východních Čechách se objevují první případy nákazy virem H1N1. První člověk zemřel v listopadu v Jičíně. Většina obětí měla další zdravotní komplikace. O očkování byl od počátku malý zájem.

Spanilá jízda Klause.
Prezident s chotí během třech dnů procestoval Pardubický kraj. Ty tam byly kontroverze týkající se přijímání osobitého a politicky mnohdy těžce stravitelného Václava Klause. Přijel prezident a lidé ho na náměstích vítali nefalšovanou spontánní vřelostí.

Atentátník před soudem.
Osmnáctiletý student byd〜žovského gymnázia odešel za přípravu atentátu na svou školu od soudu s trestem čtrnáct měsíců pod dohledem a s dvouletou podmínkou. Student se odvolal, za nepovedený šprým přitom mohl dostat až pět let natvrdo. „Nebyla to nevinná hra, ale teroristický útok,“ tvrdila obžaloba.

Dálnice nikam.
Stavba třetího patra v listopadu otevřené obří křižovatky v Opatovicích bude pokračovat příští rok. Most však bude ukončen v poli u Labe, na pokračování do Olomouce si počkáme deset let.

Neúspěšný hrdina.
Říká o sobě, že je úplně normální kluk, který je zrovna v pubertě. S rodiči žije v Třebechovicích v malém domku. Patnáctiletý Jan Bendig, neúspěšný finalista Česko Slovenské SuperStar, se stal miláčkem východočeských fanynek. Všichni mu věřili a jeho náhlý konec v soutěži podle toho také oplakali. Přesto Honza už má řadu nabídek na účinkování v muzikálech či pro natočení vlastního CD.