Co je v obci nového?
Předěláváme mateřskou školu, která bude mít brzy třicet let. Opravy budou stát 600 tisíc korun. Budujeme cesty a místní komunikace. Letos už šel do jejich oprav a výstavby jeden milion a pět set tisíc korun, což byla tento rok největší investice. Také je třeba postavit zázemí pro pracovníka, který bude udržovat deset hektarů obecní zeleně, to znamená zřídit novou dílnu a garáž.

Kolik si tyto záměry vyžádaly peněz?

Samozřejmě se pořád snažíme žádat o dotace. Z krajských operačních programů jsme dostali dotaci na opravu školky a také na počítačové vybavení knihovny.

Co chystáte do budoucna, jaké má obec plány?

Teď zpracováváme projektovou dokumentaci na dům služeb, protože bychom služby v obci rádi zkvalitnili. Dům služeb tu již máme, ale je třeba ho kompletně předělat, protože bychom tady chtěli mít i ordinaci lékaře. Je pro něho potřeba vybudovat byt a celkové zázemí, chceme tak přilákat mladé lidi. Lidé od nás musejí jezdit za doktorem do Dobřenic, do Lhoty pod Libčany nebo do Libčan. Mít v obci lékaře by pro nás byla taková prestiž.

Plánujete na léto nějaké kulturní nebo sportovní akce?

V září se uskuteční hasičský závod O pohár starosty, zároveň i Východočeská liga, takže očekávám, že by se mohlo zúčastnit takových tři sta lidí. Jinak spolky u nás fungují velice dobře, takže se pořád něco děje. (lh)

ROUDNICE VE FAKTECH:

První písemná zmínka: 1384
Katastrální výměra v hektarech: 1108
Počet obyvatel k 1.1. 2008: 590
Nadmořská výška: 235
Původní název: Rudnicz