Pecké radnici se podařilo získat 57 milionů korun z evropských fondů. Zhruba 5 milionů se využije na stavbu 27metrové průhledné rozhledny na Hnědém vrchu, zbytek na další turistický a dopravní rozvoj lyžařského střediska.

Chystají nejvyšší rozhlednu v Krkonoších

Pec pod Sněžkou/ Tři vyhlídkové plošiny a výšku sedmadvacet metrů má mít nejvyšší rozhledna v Krkonoších. Město ji postaví nedaleko horní stanice sedačkové lanovky na Hnědém vrchu.

Záměr je součástí projektu pod názvem Zkvalitnění dostupnosti a doprovodné infrastruktury turistického střediska Pec pod Sněžkou. Na finanční náklady se městu podařilo získat dotaci ve výši 57 milionů korun, což je 89 procent z celkových výdajů.

Kromě rozhledny, která rozšíří turistickou nabídku v letním období, získá středisko další novinky. Lyžařská stezka, která vznikne rozšířením stávějící pěšiny podél pravého břehu Vlčího, respektive Zeleného potoka, bude sloužit jako řádná turistická trasa. Plánuje se také vybudování točny na Javoru, kde se budou moct otáčet skibusy, případně automobily. Její součástí bude zastávka pro nástup a výstup cestujících. Ve stejné lokalitě dojde k zakrytí Vlčího potka tak, aby přemostění umožnilo lepší přístup do lyžařského areálu Javor. Poslední novinkou jsou chystané lávky přes přehradu na řece Úpě. Mají propojit stávající komunikace s nově zřizovanou naučnou stezkou. Město nyní vybírá generálního dodavatele celého projektu. Stavby budou zahájeny na podzim.⋌