„Od té doby, co je ředitelem Sonda, tady panuje znechucení, vidíte na učitelích i na dětech, že je to nebaví," říká autor petice, Mojmír Drábek.

Petici podepsal i chlumečák Pavel Hampl. Podle něj akce vznikla z oprávněného strachu. „Totalita je za námi. Jenže tady stále funguje diskriminace a chování, které hraničí se šikanou," nešetří drsnou kritikou.

Není na světě člověk ten, co by se zavděčil lidem všem. I tak by se dal shrnout spor, který rozdělil Chlumec na ředitelovi zastánce a odpůrce. „Názorovým rozdílům se nevyhnu, každá změna se někoho dotkne," říká Sonda, kterého podpisová akce očividně příliš netěší. Zvláště proto, že škodí dobré pověsti školy.

ČTĚTE TAKÉ související článek v tomto odkazu.

Vyjádření ředitele už v úterním vydání

Na hlavu ředitele nepadají jen stížnosti. Někteří Pavlu Sondovi naopak vyjadřují podporu. Kdo? To se můžete dočíst už v úterním Hradeckém deníku.

Do tohoto vydání pro vás připravujeme i rozhovor 
s ředitelem „zušky". Třeba o tom, jak na petici reagoval a co říká na jednotlivé body.

Text petice za odvolání ředitele ZUŠ
Rodiče, přátelé a absolventi Základní umělecké školy v Chlumci nad Cidlinou tímto vyjadřují nesouhlas s chováním a přístupem současného ředitele této instituce, PhDr. Pavla Sondy.
Jednání pana Sondy vůči žákům, rodičům a zaměstnancům ZUŠ je velmi často urážlivé, ba dokonce ponižující. Není ochoten podporovat hudební a další soubory působící na půdě školy a jakoukoli tvůrčí iniciativu se snaží utnout již v zárodku. Ve škole panuje nepříjemná atmosféra, věčné obavy a v případě mladších dětí i strach.   (petice je zkrácena redakcí)

Veronika Skřivanová