„Napadení revizorů? Vlastně na denním pořádku. Například ve středu policisté řešili další případ, kdy se paní v letech, která není žádným bezdomovcem, dostala do sporu a rvačky s jedním naším revizorem již podruhé. Tentokrát mu rozbila brýle," uvedl Josef Januš z hradeckého dopravního podniku. Jak dodal, paní už revizoři přistihli poněkolikáté. „Ale platit pokuty odmítá," komentoval Josef Januš.

Podle něho není žádnou výjimkou, když jednoho člověka revizoři přistihnou coby černého pasažéra i čtyřikrát v jednom dnu.

K tomu ještě přidejte opilce, kteří v městské hromadné dopravě usnou, ale odmítají vystoupit nebo se hrubě chovají k ostatním cestujícím.

Není tedy ani divu, že se revizoři i samotní řidiči obracejí na hradecké strážníky nebo policii.

„Naši strážníci řeší takové případy celkem pravidelně. Jenže v trolejbuse nebo autobuse je zcela jiná situace než například na ulici. Strážníci by měli vědět, jak postupovat v uzavřeném prostoru. Jde o to, aby útočník a také oni sami neohrozili ostatní cestující či řidiče. Několikrát denně například ověřují totožnost černých pasažérů a mnohdy to není jednoduché jednání. Proto pro strážníky připravujeme pravidelná cvičení, aby věděli, jak se mají chovat,"  řekla mluvčí  strážníků Eva Čížková.