Do klubu U Letců kapela zavítá už tento pátek v rámci série třinácti koncertních zastávek nazvaných Léto v peytchi tour. Začátek koncertu, který uvedou kapely ATD a Donaha, je v 19 hodin.

„Naši fanoušci o nás vědí, že jsme jako rodina a stejně přistupujeme i k našim posluchačům. Tudíž turné bude jedna velká party a s fanoušky se po koncertě potkáme vždy na baru. Pokecáme, popijeme a možná i vytáhneme akustiky. Všechno je možné," popisuje zpěvák a baskytarista Rybiček Kuba Ryba.

Kapela na turné podle něj předvede jak nové písničky, tak i průřez největšími hity. Netradičně si Rybičky 48 s sebou vezou i hosta. Bude jím Petr Štolba alias Pekař, který zpívá i v aktuálním kapelovém singlu Léto. „Některá rádia ho hrají až po desáté večer, protože začíná kontroverzním sloganem ,Je léto kámo a já všechno v Peytchi mám. Song ale přitom vznikl během našeho pobytu na dovolené v jihovýchodní Asii, kde jsme poprvé narazili na Peytchu, což je nejvyšší stav osvícení následující po Nirváně, v podstatě se dá říct, že Peytcha je Foo Fighters buddhismu," dodává Ryba.

S Hradeckým deníkem můžete navštívit koncert zdarma. Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku, která zní: Ze kterého města kapela Rybičky 48 pochází? Správnou odpověď posílejte do středečních (4. 11.) 16 hodin společně se svým jménem a telefonním číslem na e-mailovou adresu jan.pruska@denik.cz. Do předmětu napište Rybičky 48. Vylosované výherce včas informujeme. Hodně štěstí!

Knihovna připomene malíře

Hradec Králové - Další z cyklu přednášek doktorky Jany Jebavé se tentokrát zaměří na malíře pražských zákoutí Jakuba Schikanedera. „Malíř Prahy přelomu 19. a 20. století, který ve svém díle dospěl k osobitému stylu, v němž jeho vlastní citlivost souzněla s náladami české a evropské dekadence," láká anotace přednášky. Schikaneder ve svém díle zachycoval především nálady zákoutí staré Prahy, ale stejně tak i sociální témata a mezní situace v životě člověka. Přednášku můžete navštívit ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci už v úterý od 17 hodin.

Dobrá zpráva…pro rodiny s dětmi

Hradec Králové - Bojíte se rádi? Aspoň trošku? Tak to se o víkendu vydejte klidně s celou rodinou za strašidly a při té příležitosti si připomeňte podzimní tradice. Lampionový průvod pro děti a jejich rodiče připravila na sobotu 7. listopadu královéhradecká Základní škola Pouchov.
Sraz všech zájemců je plánován v půl šesté večer před vstupem do školy. Cestou budete plnit úkoly, při nichž si mimo jiné připomenete svátek svatého Martina, vyluštíte hádanky, zazpíváte si písničky a v závěru cesty se dokonce vydáte lovit poklad.