Hradečtí své informační stánky naleznou na hlavním nádraží už ve čtvrtek 12. a v pátek 13. listopadu od 14 do 18 hodin a v sobotu 14. listopadu od 8 do 12 hodin.

Přítomni zde budou odborníci na finance, kteří bezplatně poradí s konkrétními dluhovými problémy jednotlivců.

Stejný informační servis poskytne posádka historického motoráčku „Kuksáček", jenž bude v neděli 15. listopadu od 12 do 18 hodin jezdit z Hradce Králové do Jaroměře a zpět.

V minulých letech si se svou situací nechalo bezplatně poradit přes 1500 občanů.

Tématu se zároveň celoročně věnuje internetová stránka www.nasedluhy.cz s řadou tipů a rad, jak se dluhům vyhnout nebo jak je řešit.

Naučte se lépe hospodařit

Jedním ze základních cílů akce je zdůraznit výhody zodpovědného hospodaření s vlastními finančními prostředky v porovnání s komplikacemi, které přináší neuvážené nebo nezvládnuté zadlužení.

„Tři dosavadní ročníky Dne bez dluhů prokázaly, že řada lidí se dostane do finančních problémů především díky nedostatku informací. Přesto, že se Češi obecně stydí o svých problémech mluvit, mnoho z nich překonalo svůj strach, nechalo si poradit a dluhy začalo aktivně řešit," dodává Markéta Fixová ze společnosti KRUK, která společně s Poradnou při finanční tísni a RUBIKON Centrum letošní ročník pořádá.