Zhruba dvě stovky lidí si v sobotu našly cestu do Žižkových sadů a přišly tak podpořit ženy, které bojovaly nebo ještě bojují s rakovinou prsu.

Sdružení Mamma Help v Hradci Králové, které sobotní setkání připravilo, přišlo s neobvyklou nabídkou. V akci „Vyšlápněte si pro zdraví“ nabízelo zájemcům hůlky k severské chůzi čili nordic walking. Jak bylo v Žižkových sadech vidět, přišli nejmenší, střední generace i senioři, aby si správný rytmus severské chůze vyzkoušeli. Kdo chtěl, mohl si hůlky vypůjčit nebo koupit.

Nechyběly zde bylinkářská poradna Pavla Váni, hradecká prodejna zdravé výživy Bazalka nebo soutěže pro děti. Poprvé se tu představily také členky České asociace sester pro region Hradec Králové, které tu návštěvníkům měřily tlak a radily, jak si poradit s nadváhou či naopak s nízkou hmotností.

„Hůlky jsme si koupili s manželkou již před časem a jsme velice spokojeni. Zatímco jsem v minulosti ušel sotva tři sta metrů a už jsem lapal po dechu, nyní denně chodím tak hodinu,“ řekl jeden z účastníků pochodu, který do Hradce Králové přijel z nedalekých Nechanic.

Na pochod přišla i malá Bára Řehořová z Hradce Králové. „Přišli jsem se podívat a dceru akce natolik zaujala, že jsme pro ni hůlky půjčili. Uvidíme, jak si s nimi poradí,“ uvedla maminka Báry.