Tyto finanční prostředky měl magistrát použít na obnovu a regeneraci nedalekých Sukových sadů. Město je však využilo na jiný projekt. „Peníze jsme využili na projektovou dokumentaci související s rozšířením Kuklenského podjezdu,“ řekl před rokem náměstek hradeckého primátora Jindřich Vedlich s tím, že peníze ze Sukových sadů se přesto neztratí.

Hřiště a kola

Teď se Sukovy sady a městem garantovaný finanční příslib dostávají znovu do hry. „Rada města se dohodla na přesunu finančních prostředků z Odboru hlavního architekta na investiční odbor. Jedná se o milion a tři sta tisíc korun,“ uvedl náměstek.

Do projektu proměny Sukových sadů, kde má vzniknout nové dětské hřiště za půl druhého milionu, se však opět vložil i developer, který městu přislíbil pomoci další dotací. „Od HB Reavis jsme přijali finanční dar 300 tisíc korun. Z toho 200 tisíc půjde na dětské hřiště a 100 tisíc na výstavbu stojanů pro kola před obchodním centrem,“ dodal náměstek, který chce ještě pro sady sehnat peníze z dotačního titulu energetické společnosti ČEZ, respektive její nadace.

Co se týče peněz od HB Reavis, odmítl primátor města Zdeněk Fink paralelu s kauzou firmy CTP, která městu nabízela několik milionů korun za „vstřícný krok“ radnice ve sporu o pozemek. „Je tu zásadní rozdíl. HB Reavis po nás nic nežádá, ale má zájem, aby okolí jejího obchodního centra vypadalo lépe. CTP však postupuje stylem – když nám to povolíte, my vám něco dáme,“ uvedl primátor s tím, že podobně jako HB Reavis přispívá ke zkrášlení měst i Lidl či ČEZ.