Do úzkého finále se na základě hlasování formou korespondenčních lístků, kupónů, sms zpráv, emailů a internetu v letošním roce dostalo deset osobností a s některými z nich se můžete setkat 30. května v 19 hodin na galavečeru v Klicperově divadle v Hradci Králové. Hlavními hosty večera budou Jiřina Jirásková, Zbigniew Czendlik, Leoš Šimánek a Vladimír Hron, který se navíc letos ujme role hlavního moderátora, z dalších významných osobností se představí zpěvačky Lucie Bílá a Jana Fabiánová s kapelou, zpěvák a kytarista Radek Tomášek a také imitátor Václav Faltus.

Součástí večera bude i módní přehlídka návrhářky Jitky Šedové. Moderátoři Českého rozhlasu Lada Klokočníková a Mirek Vaňura navíc vyhlásí i jména deseti posluchačů, kteří získají za hlasování v letošním ročníku hodnotné ceny. Galavečer bude zároveň nahrávkou, kterou na svých frekvencích Český rozhlas Hradec Králové (90,5 FM,95,3 FM a 96,5 FM) odvysílá v neděli 3. června po jedenácté hodině a Český rozhlas 2 Praha v červenci.

Připomeňme, že v loňském roce si do velkého sálu Filharmonie Hradec Králové pro hlavní cenu – keramické zlaté slunce - akademické sochařky Dagmar Štěpánkové přijela zpěvačka Marie Rottrová.