Oáza klidu rušné silnici navzdory s vyhlídkou na Bílou věž. To je nově otevřené saunové centrum Saunyx přímo na střeše Pilnáčkovy továrny v krajském městě.

Při pohledu z ulice kolemjdoucí stěží napadne, že se na střeše budovy ukrývají dvě sauny včetně sprch, ochlazovacího bazénku a malého záhonu i se stromkem. Saunové studio provozuje majitel Pilnáčkovy továrny Filip Řeháček, který se v posledních letech snaží celý industriální areál oživit. Kromě sauny jsou v budově i pohybová centra či oblíbená kavárna Kraft.

V Hradci se mohou lidé saunovat hned na několika místech. Konkurence se ale majitel nebojí: „Naši saunu si najdou lidé, kteří touží po klidu a nechtějí chodit do masově navštěvovaných saun.“ Příjemnou atmosféru studia dotvářejí přírodní materiály a ztlumená světla v relaxačních místnostech. Bonusem je bar a hlavně prosklené stěny saun umožňující kochat se městem. Právě na výjimečnost místa Řeháček také sází.

Při plánování saunového centra byla oříškem hlavně statika. Střecha by obě sauny a k tomu i bazének se záhonem neunesla. Proto váhu nesou obvodové zdi sousedních domů. „Lidé se ale určitě nemusí bát, že by se střechou propadli,“ uklidňuje s úsměvem Řeháček. Vybavení sauny bylo nutné dostat na střechu pomocí jeřábu.

Zatím je otevřená pouze jedna část saunového studia. Filip Řeháček plánuje zprovoznit i další terasu, která bude ještě o trochu výš. Možná už příští rok ve fabrice přibudou i soukromé sauny s pokojem, vířivkou a malým barem.