Proměna náplavky u sídla ČSOB v Hradci Králové začala v dubnu. Přibudou tu pobytové schody pro příjemné posezení u vody. „Schody, které nyní připravujeme, umožní příjemné posezení u vody a vytvoří tak malou odpočinkovou zónu. Budou spolu s kavárnou na sousedícím nároží banky dalším prvkem vybavení veřejného prostoru na křížení Eliščina nábřeží a promenády vedené přes loni otevřenou lávku, spojující území Aldisu a Šimkových sadů s obchodní částí centra,“ sdělila za ČSOB Kateřina Dudášová.

Podle Dudášové schody přinesou nejen zpestření místa, ale nabídnou také pomyslné propojení řeky a zeleného pásu nábřeží. „Budou tak novým příspěvkem k jeho kultivaci. Součástí dřevěných schodů s délkou 30 metrů, uložených na ocelové konstrukci, bude také malé plovoucí molo,“ doplnila.

První koše na třídění jsou v ulici U Labe. Teď je chce město vyzkoušet třeba i v parcích.
Modrá, žlutá a zelená. Hradečané budou moci třídit odpadky i v parcích

Posezení na schodech u Labe si Hradečáci nejspíš užijí ještě v letos v létě, hotovo by totiž mělo být v červenci. Po dobu prací bude zavřená cyklostezka na Eliščině nábřeží. „Objízdná trasa povede přes Labský most, Smetanovo nábřeží a Lávku u Aldisu,“ uvedla Dudášová.

Podobu náplavce vtiskli Projektil Architekti - stejně jako v případě budovy ČSOB, projektantem je Mott MacDonald.

Nepřehlédněte: Krajští policisté zlikvidovali ukrajinské call centrum falešných bankéřů

Zdroj: PČR