Čistý textil noste do sběrných dvorů

V souvislosti v umístěním kontejnerů na textil po Hradci Králové, řešili pracovníci nedostatek darovaných oděvů a obuvi. Změnu k lepšímu přinesla domluva s Hradeckými službami.

Hradecké služby dvakrát do roka organizují sbírku pro charitu na svých sběrných dvorech. Pracovníci Šatníku s klienty Domu Matky Terezy ošacení přímo na sběrných dvorech přebírají a to, co mohou využít, odvážejí do Šatníku. Akce ve spolupráci s Hradeckými službami byly efektivní, rychlé i ekologické. S tím, co se pro účely Šatníku nehodilo, si poradili pracovníci Hradeckých služeb v rámci svých dalších aktivit.

Třetí společná sbírka ošacení proběhne v následujících dnech. Čistý a zachovalý textil můžete přinést od 2. do 8. listopadu do sběrných dvorů v ulici Bratří Štefanů, U Labe a v Kuklenách.

Do sbírky se v minulosti zapojili občané Hradce Králové a kromě dárců, kteří nosí své dary přímo do šatníku v Kydlinovské ulici, se postarali o to, aby oblastní charita prostřednictvím Šatníku měla další půlrok co nabízet.

Charitní pracovníci za veškerou pomoc děkují pracovníkům Hradeckých služeb i občanům města a těší se na další spolupráci.