Už na víkend hlásí meteorologové opět slunečné a teplé počasí. Poprvé tak mohou obyvatelé krajské metropole i turisté využít zbrusu nové slunné loučky již v pátek. Stavba je přitom zkolaudovaná už od loňského prosince a otevřít měla na začátku sezony zhruba v červnu. Areálu za šest milionů korun ale chyběla tráva, kterou museli pracovníci zasít a počkat, než vyroste.

Nová opalovací a relaxační zóna pod širým nebem vyrostla 
v Hradci Králové mezi Šimkovými sady a plaveckým bazénem. Zdarma si ji lidé ale užijí jen v pátek. Poté už budou muset platit.

Vcházet se do areálu bude turniketem z ulice a celodenní vstup na slunnou loučku přijde na 30 korun pro dospělého a 25 korun 
za zvýhodněné vstupné.

Vstup pouze na čipové hodinky

„Výhodou pro majitele čipových hodinek je to, že můžou vstupovat na loučku turniketem po přiložení hodinek a nemusí platit žádnou zálohu. Jednorázoví návštěvníci si musí zakoupit vstup na pokladně plaveckého bazénu. Obdrží jednorázové hodinky, za které se bude platit záloha 100 až 300 korun. Tato záloha bude po ukončení návštěvy na pokladně vrácena," uvedla Magdaléna Vlčková, mluvčí hradeckého magistrátu.

Kdo by si myslel, že se na loučce může jen opalovat, je na velkém omylu. Návštěvníci zde najdou mlhoviště, které si mohou sami ovládat a chladit si tak svá těla. „Vodní kulisu tvoří tři mlhové trysky osazené do dlažby mlhoviště. Výška vodní mlhy je přibližně jeden metr a průměr zhruba tři metry. Pro děti je připraven hrací domeček a skluzavka. U mlhoviště je rovněž venkovní sprcha 
a nerezová pitná fontánka," vysvětlila Jaroslava Bernhardová, ředitelka Správy nemovitostí Hradec Králové.

V areálu si také můžete zahrát ping-pong, ruské kuželky a petang. Nechybí zde ani sociální zařízení, sprchy, převlékací kabinky či přebalovací pult pro miminka.

Pro milovníky opalování jsou k dispozici opalovací plata, lehátka a slunečníky nejen v zatravněné části, ale i na horní terase před plaveckým bazénem, kde se nachází rovněž občerstvení se stolečky a slunečníky a vstup do vnitřních bazénů. Návštěvníci slunné loučky můžou  vstupovat do vnitřního areálu a zaplavat si v padesátimetrovém bazénu, navštívit dětský bazén nebo  spojovací chodbou projít do aquacentra  a  využívat tak všechny služby celého areálu.

Areál se otevře v pátek v 10 hodin, otevřeno by mělo být ve slunné dny do 20 hodin.