„Bylo to psychicky náročné. Vidíte jen bolest malých dětí. Lukášek mi to ale hodně ulehčil, nebrečel ani při převazech. Nejhorší byl první týden, kdy musel celou dobu jen ležet,“ vypráví matka Iva Roflíková.

Čas si krátili pouštěním pohádek, čtením knížek, hraním, spánkem a jídlem. „Překvapilo mě, že se ozvala Dagmar Patrasová. Poslala Lukáškovi hračky a dárky. Ostatní ohlasy ale byly spíš negativní. Volali mi lidé, že když si neuhlídám dítě, mám raději chodit do hospody. Pak jsem přestala brát telefon,“ vzpomíná.

Lukáš Roflík má nyní prst vdlaze. Jak dlouho se bude léčit zatím není jisté. „Do měsíce by mu měla srůst kůstka a pak začneme srehabilitacemi. Když to dobře půjde, nehoda bude bez následků,“ věří Iva Roflíková.

Vstupenky na představení do Divadla Drak, které mají koupené na konec února, hodlají Roflíkovi využít. „Nechám si přistavit židli a dítě si vezmu na klín. Na ty sedadla ale asi už nikdy nepůjdeme,“ dodala matka chlapce.

Podle ředitelky divadla Jany Dražďákové už by sedačky měly „zdobit“ ochranné dřevěné kryty na bocích.

„Dnes jsme se domluvili na ceně. Úpravy budou stát 117tisíc korun. Výrobce zaplatí polovinu. Bočnice by měl namontovat během příštího týdne,“ řekla ředitelka.

Slovenské firmě Seda sport zMyjavy, která sedačky dodala, ale zřejmě neštěstí neprojde jen tak lacino. „Trestní oznámení jsme zatím nepodali. Čekáme na výsledky šetření obchodní inspekce. Pak se budeme domáhat odškodného,“ dodala Iva Roflíková.(raš)