Vstupenky je možné od středy 22. dubna zakoupit v předprodeji Divadla Drak, který je otevřen vždy hodinu před každým představením. Dále je možné lístky sehnat v informačních centrech Hradce Králové a v předprodeji Klicperova divadla. Cena vstupenky činí 150 korun.

Koncert je zároveň vyvrcholením kytarové soutěže Hradecké Guitarreando, kterou pořádá Základní umělecká škola Střezina Hradec Králové.   (hod)

Inspirujte se příběhem už ve středu v hradecké 'vědárně'

Hradec Králové - Informovat, inspirovat a možná i trochu povzbudit - takové je poslání středeční konference hradecký Startovač, jejíž druhý ročník pořádá hradecké technologické centrum od deseti hodin ve Studijní a vědecké knihovně. Těšit se můžete na představení úspěšných podnikatelských projektů a příběhy jejich úspěšných tvůrců. Dodat začínajícím podnikatelům odvahu, předat tipy a zkušenosti  se budou snažit také další hosté. Zúčastní se třeba mluvčí portálu Seznam.cz nebo zakladatelka a jednatelka společnosti ŽENY s.r.o.

Chybět nebude ani doprovodný program, chystá se ukázka mozkostřelby nebo robotické rehabilitační pomůcky.   (zum)

Dobrá zpráva…pro Nechanice

Hradecko - Sobota 25. dubna bude v Nechanicích patřit všem cyklistům. Na ty čekají dvě různě dlouhé a obtížné trasy. První měří 19 kilometrů, druhá má o šest kilometrů více. Sportovní akce začíná v 10 hodin u místního kulturního domu a je určena všem. Děti do 18 let musí jet v doprovodu rodičů, přilba povinná. Cílem letošní tradiční mikroregionální akce je obec sousedního mikroregionu – Hořiněves. Zde všechny závodníky kromě dobrého občerstvení v Hospůdce U Šafrů čeká prohlídka Naučné stezky Hořiněveským lesem.   (re)