O budoucím provozovateli artkina Centrál rozhodnou hradečtí radní příští úterý na svém mimořádném zasedání.

Ve hře jsou tři nabídky, podle náměstka primátora Josefa Krofty je zatím favoritem Petr Vítek, zakladatel kina Aero, člověk, který stál i u rozjezdu Centrálu před osmi lety.

„Kulturní komise Petra Vítka doporučila, ale samozřejmě, vše se může ještě změnit, prošel o jeden hlas," upřesnil náměstek. Dalším zájemcem o provozování kina je společnost Cinema Time, současný provozovatel letního kina v Pardubicích. Třetím zájemcem je společnost D-Cinema. „U této společnosti je problém, že nemá licenci na provoz kina," poznamenal Josef Krofta.

Nový šéf kina by se svého úkolu měl ujmout během července, magistrát počítá s tím, že občanské sdružení Pro-Centrál v čele s Leošem Kučerou opustí prostory k 30. červnu.

Náměstek primátora Martin Soukup připouští, že k podpisu dohody ze strany sdružení dojít nemusí, v tom případě chtějí smlouvu vypovědět okamžitě kvůli jejím několika porušením.

„Přestože Leoš Kučera pracoval jako náměstek dobře, mrzí mě, že své sdružení dovedl do tak velkých dluhů a ještě se staví do pozice zachránce kultury ve městě. Z tohoto pohledu mě zklamal," řekl Zdeněk Fink, primátor Hradce Králové.