Některá uskupení už mají o předních místech svých kandidátek jasno,  jiná ne. Mají čas, nejprve totiž datum voleb musí vyhlásit prezident. Jakmile se tak stane, a s největší pravděpodobností tomu tak bude v červenci, dorazí na úřady závazný harmonogram a asi šedesát nebo sedmdesát dní před volbami musí být odevzdány kandidátní listiny.

ODS má jedničku jasnou – Martin Soukup. Rovněž Zdeněk Fink prohlásil, že chce vést Hradecký demokratický klub. V čele TOP 09 by rád byl Jindřich Vedlich. Kartami může zamíchat hnutí Ano. „Zatím v Hradci hledáme správné osobnosti," řekla Darina Kricnarová, krajská manažerka.

Zdeněk Fink, primátor, HDK:
„Chtěl bych vést kandidátku Hradeckého demokratického klubu," nechal se už dříve slyšet primátor. Bude usilovat o post starosty, pokud to volební výsledek umožní. Pokud to nevyjde, podle svých slov bude také spokojený a vrátí se do ordinace.

Martin Soukup, náměstek, ODS:
Náměstka Martina Soukupa hradecká ODS zvolila do čela kandidátky už v prosinci. „Chci skoncovat s blbou náladou. Chci, aby město kvetlo do krásy," řekl po zvolení. Ve vedení města působí od roku 2002, je tak nejdéle sloužícím komunálním politikem.

Jindřich Vedlich, náměstek, TOP 09:
Náměstek pro investice Jindřich Vedlich potvrdil, že se bude ucházet o pozici lídra kandidátky TOP 09 v letošních komunálních volbách.
V minulých volbách dostal důvěru od 4 878 voličů. Lídrem kandidátky byl tehdy Richard Nádvorník.

Anna Maclová, náměstkyně, KDU:
„Oslovila mě KDU-ČSL, která byla při minulých volbách součástí uskupení Doma 
v Hradci, abych kandidovala a já jsem souhlasila," potvrdila zájem zůstat v komunální politice náměstkyně primátora, která má na starosti oblast školství.

Josef Krofta, náměstek, VPM:
Josef Krofta jako jediný z nynějších náměstků primátora už dál v komunální politice působit nechce. „Nejspíš se už nebudu ucházet o místo na kandidátní listině," potvrdil včera. V současné době se na magistrátu stará o oblast kultury.