Soutěž má podpořit zájem žáků základních škol o zemědělské obory. Pořádá ji Deník.cz a vydavatelství Vltava Labe Media, odbornými garanty a partnery pak Mendelova univerzita Brno a střední zemědělské z Čáslavi a Chrudimi. Generálním partnerem soutěže je společnost Agrofert. Záštitu poskytl Zemědělský svaz České republiky a podporu akci vyjádřil také ministr zemědělství Marek Výborný.

Teoretické znalosti prokazovali žáci sedmých a osmých tříd nejprve v písemném testu s dvaceti otázkami. V praktické části museli k vědomostem přidat i dovednosti, správný odhad a šikovnost. Rozeznávali krmivo či lebky zvířat, odhadovali váhu králíka nebo pytle se senem, běhali po psí překážkové dráze a házeli gumovou holínkou.

Školáky přišli podpořit hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček a náměstek hradecké primátorky Adam Záruba.

Ve východních Čechách se budou konat ještě další semifinálová kola Mladého zemědělce. Například ve středu 3. dubna ve Střední škole zemědělské a Vyšší odborné škole v Chrudimi, o den později ve Střední škole zemědělské a veterinární v Lanškrouně a ve čtvrtek 18. dubna v Zemědělské akademii a gymnáziu Hořice.

Průběh soutěže mohou žáci a učitelé, ale i čtenáři Deníku sledovat na stránkách www.soutezmladyzemedelec.cz. Redakce Deník.cz informuje o soutěži na regionálních webech a sociálních sítích.

Konečné pořadí semifinále soutěže Mladý zemědělec v Hradci Králové:

1. Aneta Jurzykowská (Základní škola Zeleneč, okres Praha - východ), 2. Pavel Mráz (Základní škola a Mateřská škola Teplice nad Metují), 3. Veronika Kulhánková (Základní škola a Mateřská škola Bílá Třemešná), 4. až 5. Kateřina Tuhovčáková (Základní škola Zeleneč, okres Praha - východ) a Vendula Vlčková (Základní škola a Mateřská škola Chvalkovice).

Mohlo by vás zajímat: Veterina nejsou jen holínky, hnůj a těžká práce, říká ředitelka školy. Při výuce pomáhá i virtuální pitevní stůl

Při výuce pomáhá virtuální pitevní stůl. | Video: Deník/Jiří Fremuth