Již rok tak seniorcentrum spolupracuje s hradeckými školkami MŠ Sluníčko a MŠ Kotěrova - a děti nechyběly ani na slavnostním předání ocenění.

„Děti si pro naše klienty připravují různá představení nebo dílny, kde si vzájemně předávají zkušenosti a radost z tvoření. Tři naše klientky dokonce jezdí do MŠ Sluníčko dětem předčítat pohádky. Je to krásný příklad toho, jak mohou mezigenerační aktivity obohatit životy všech zúčastněných,” říká aktivizační pracovnice domova Tereza Musilová.

Obohacení pro seniory i děti

Mezigenerační spolupráce je klíčová pro děti i seniory, neboť zásadně obohacuje jejich životy. Děti získávají cenné zkušenosti a životní moudrost od starších, což jim pomáhá lépe porozumět historii, tradicím i hodnotám. Interakce rozvíjí jejich sociální dovednosti a empatii. Pro seniory je pak kontakt s mladšími generacemi zdrojem radosti a vitality, který napomáhá udržet jejich duševní svěžest. Mezigenerační programy také přispívají k boření stereotypů a předsudků mezi generacemi, čímž podporují soudržnost společnosti.

„S dětmi přichází úsměv, dobrá nálada a klienti se na tato setkání vždy moc těší. Jsme rádi, že jako domov jim můžeme takový program zprostředkovat a zpestřit  tak klientům volný čas. Zároveň chceme být domovem s otevřenými dveřmi a rozvíjet vztah s místní komunitou a být její součástí,” dodává Musilová.

Mohlo by vás zajímat: Hradecká nemocnice má nový laser na značení nástrojů. Jako první v Česku

Nový gravírovací laser FNHK | Video: Fakultní nemocnice Hradec Králové