Právě majitel obchodní sítě Martin Kubík před lety skoupil téměř všechny budovy v areálu. Loni pak změnil svůj původní záměr, který počítal v první řadě s vybudováním velkého obchodního centra.

„Měl by tam vyrůst polyfunkční dům s podzemním parkovištěm. V přízemí by měly být obchody, v patře byty a nad tím mezonetové byty se zelenou střechou,“ řekl o novém projektu předseda výboru pro územní plánování Oldřich Vlasák (ODS).

Letos v květnu plán schválili hradečtí zastupitelé. Město by mělo s firmou Kubík spolupracovat a postarat se o úpravu parteru.

Projekt Martina Kubíka počítá s vybudováním 128 bytů v šestipodlažním domě ve tvaru písmene L. Kratší rameno nového objektu se napojí na dnešní budovu supermarketu, kterou čeká pouze rekonstrukce. Hradeckým zastupitelům podnikatel svůj plán osobně představil letos v dubnu. Vysvětloval především plánované řešení parkování v lokalitě.

„Počítáme s vybudováním 167 parkovacích míst. Z toho 82 vznikne na povrchu a 85 v podzemí pod objektem,“ vysvětil Kubík s tím, že větší počet parkovacích míst v podzemí komplikuje vysoká hladina podzemní vody. Podporu projektu vyjádřili i opoziční zastupitelé.

MĚSTO CHCE INVESTOVAT MAXIMÁLNĚ 30 MILIONŮ

Hradecká radnice má pro úpravu parteru stanoven limit 30 milionů. Z náměstí mají zmizet dnešní zrezivělé rampy a schodiště. Po dohodě s městem tvoří projektovou dokumentaci na obě investice společně společnost Kubík.

Radnice počítá, že by na jaře příštího roku mohla získat stavební povolení. „Stavba bude rozdělena na etapy s tím, že se zahájením stavebních prací by měl pan Kubík předběžně počítat na podzim 2022. Město pak plánuje zahájení stavebních prací na parteru dle dosavadního harmonogramu v roce 2023,“ přiblížila pro Hvězdu nadějný výhled mluvčí magistrátu Kateřina Šmídová.