O mazlíčka se tam postarají neomezeně dlouhou dobu, zajistí krmení, případně i nadstandardní služby jako úpravu srsti nebo výcvik. Pokud je navíc pes družné povahy, o společnost nemá nouzi.

Sto padesát korun, ale i třikrát tolik

Cenové rozpětí je poměrně široké. V nabídkách jsou železné kotce i místnosti v rodinných domech, v některých hotelech se cena odvíjí také od velikosti psa. Desítky korun se platí také za krmivo, které ale většinou můžou majitelé zajistit sami.

V hořickém hotelu tak například páníčkové zaplatí za pobyt bez krmiva sto padesát korun. Stejnou částku si účtují za trpasličí plemena v Domácím psím hotýlku v Roudnici. Za ty největší je to ale už dvě stě padesát. „Častěji sem lidé dávají menší psy, ale je to různé. Občas se tu sejde i pět velkých," řekla Eva Kalvodová 
z Domácího psího hotýlku.

Zvláštní poplatek je tam také za štěňata nebo problémové typy. „Psi jsou ale nevyzpytatelní, i s klidným jedincem mohou být potíže, pokud mu ostatní z nějakého důvodu nesednou," vysvětlila Kalvodová. Pokud chce majitel pro svého psa výcvik po dobu pobytu, zaplatí v ruseckém Psím hotelu U Sýkorky i pět set korun.

S kapacitou hotelů problém není

V penzionu hradeckého útulku u lesního hřbitova mají poloprázdno. „Momentálně jsou tu čtyři psi, kapacita je přitom okolo dvaceti," řekl Miroslav Chlup z technických služeb, které městský hotel spravují. Polovinu míst mají volných také v Domácím psím útulku.

Že psům hotely nevadí potvrzuje i následující případ. „Jednoho návštěvníka tu máme už druhým rokem, je to pro něj takový druhý domov," dodala Kalvodová.

Psi musejí mít očkovací průkaz a potvrzení veterináře, že je zvíře zdravé a odčervené.

Ceny psích hotelů

Penzion hradeckého útulku - 215 korun včetně stravy.

Rodinný minipenzion pro pejsky, Hořice - 150 korun, strava až 30 korun.

Domácí psí hotýlek, Roudnice - podle velikosti 150 – 300 korun, strava až 45 korun.

Psí hotel U Sýkorky, Rusek - 200 – 300 korun, strava 50 korun.

V hotelech se platí příplatky za štěňata, hárající feny a další.

Šimon Barnat