Burácející motory obřích trucků a vůně nafty se letos opět rozhostí na hradeckém letišti. Další ročník Truckfestu se nezadržitelně blíží a pomalu se uzavírá i jeho našlapaný program. „Rozhodně bychom rádi zdůraznili, že letošní ročník bude opět na stejném místě jako ty předchozí. Nic se na tom nezměnilo,“ poznamenal hned na úvod Vladimír Pohl z pořádající Agentury CTM.

Už v těchto dnech je jisté, že se akce ve dnech od 12. do 14. září zúčastní kolem tisíce kamionů. Truckeři změří své síly ve dvou disciplínách, které návštěvníky lákají nejvíce. Sprint na 220 metrů v sobě neskrývá tolik adrenalinu jako jízda zručnosti.
„Projet slalom, otočit se a vrátit se zpátky do garáže není tak jednoduché. Aby byl zastaven čas, musí se šofér trefit mezi kužely a poslední správně shodit. Pokud by už zajel moc daleko, ve skutečnosti by proboural zeď,“ popsal jednu z nejnapínavějších soutěží Pohl.

Doprovodný program, především ten noční, však nechtěli organizátoři prozradit. „Určitě chystáme něco nového a velice zajímavého, ale nechte se překvapit,“ řekl tajemně Pohl.

Podle pořadatelů by se mělo letiště zaplnit až 15 tisíci návštěvníky. Lístky prozatím v prodeji nejsou, ale ceny by měly zůstat stejné jako vloni. Jednodenní vstupenka přijde na 200 korun a permanentka na 300 korun. Pro děti je nachystáno zvýhodněné vstupné.