Dopravní hřiště v Třebši za šestadvacet milionů korun, které má vzniknout tento rok, postaví hradecký magistrát na etapy. Do rozpočtu se totiž pro letošní rok podařilo získat pouze deset milionů korun.

„Letos postavíme veškeré povrchy, trasy, křižovatky, zastávky městské hromadné dopravy, vícepruhové přechody, oplocení  a připravíme se na další etapy. V těch budeme stavět zázemí, aby mohla zde mohla probíhat výuka ve spolupráci s městskou policií, Domem dětí a mládeže a Besipem," uvedl Jindřich Vedlich, náměstek hradeckého primátora.

Stavět by se mělo zhruba do dvou měsíců a ještě letos začne hřiště sloužit dětem. Učitelé jim ukáží, jak se chovat jako cyklista v protisměru, u zastávek městské hromadné dopravy nebo při výjezdu hasičského záchranného sboru.

„Je velmi důležité, aby hřiště mohla využívat také veřejnost, takže by tam měl být stálý správce, který zájemcům umožní přístup," doplnil již dříve primátor Zdeněk Fink.

Současné hřiště u malšovického stadionu již nevyhovuje. Do cest vylézají kořeny stromů. Také zájem je dvojnásobný a právě v Třebši se na hřiště vejdou dvě třídy školáků a předškoláků, pro které je budoucí stavba určena.

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy společně s Besipem chce, aby měli školáci v rámci povinné docházky čtyři hodiny teorie 
a čtyři hodiny praxe na dopravním hřišti.