Divadlo a kino nejde dohromady? Omyl. Královéhradecký Bio Central si pro nadcházející sezónu připravil unikátní novinku.

Diváci se totiž mohou těšit na přímé přenosy i záznamy anglického divadla v podání Royal Shakespeare Company ze Stratfordu nad Avonou.

„Pro českého diváka je divadlo úžasné tím, že nevidí jeviště jen zepředu. Na scéně jsou mola mezi publikum, které sedí kolem dokola. Přenos je zabírán více kamerami, takže obraz je z více úhlů a detaily střídají záběry celé scény," vysvětlila Ilona Machová z kina Bio Central.

Každou hru také doprovází živá hudba v podání místních muzikantů. V souboru hraje například také Hugh Quarshiem známý z Hvězdných válek.

První promítání začíná ve středu 23. září ve 20.15 hodin. Diváci se mohou těšit na inscenaci Marná lásky snaha.

Výzdoba k promítání Vetřelce v královéhradeckém kině Bio Central.Vetřelci se blíží

První poprázdninový projekt ale začíná už v pátek. A není jen ledajaký. Jedná se totiž o mimořádnou projekci filmu Vetřelci – Director´s cut režiséra Jamese Camerona z roku 1986.

„V únoru jsme uvedli digitalizovanou, odborně obrazově a zvukově vyčištěnou verzi filmu Vetřelec. První promítání proběhlo v kostýmech a ve scéně, kterou v kině instalovala Judita Levitnerov, bývalá studentka hradecké Střední školy aplikované kybernetiky. Ta nyní připravuje překvapení pro diváky druhého dílu – tentokrát hlavní hrdinka Ripleyová bude stát ne proti jednomu, ale proti celé armádě Vetřelců. Bojovat proti nim bude i ve speciálním přístroji – tzv. exoskeletonu, který připravila i při naší speciální projekci ve foyer kina," lákala na promítání Machová.

Diváci navíc ke každé vstupence dostanou plechovku energetického nápoje zdarma a mohou si na sebe také vzít tematický kostým.

Bio Central na novou sezónu ale plánuje i tradiční akce jako promítání oper nebo doprovodné akce k Francouzským dnům.

„V říjnu nás čeká také speciální projekt Kino 2.0, kde se budeme snažit oživit místa, která jsou pro veřejnost uzavřená nebo se využívají jinak než k promítání filmů. Vše bude na principu překvapení. Chceme propojit film a místo v jeden zážitek. Víc zatím nemohu prozradit," naznačila další akci Machová.

Zajímavé podle ní také bude tzv. PechaKucha, což je prezentace deseti až dvanácti osobnostní, které se věnují grafickému umění. Na představení svého umění mají dvacet obrázků po dvaceti vteřinách. Licenci kino získalo z Japonska.