Už jen necelý týden zbývá do zahájení monstrózní akce, která nemá v dějinách českého a potažmo i československého hokeje obdoby. Zápas pod širým nebem s oficiálním názvem Hockey Open Air Game Pardubice 2011 začíná na plochodrážním stadionu Zlaté přilby v neděli 2. ledna ve 12.30 hodin.

Soupeřem ve 36. kole hokejové extraligy bude domácímu Eatonu brněnská Kometa.

„Na ploše už máme led, chladicí zařízení funguje od minulého týdne. Stříkala se první vrstva a poté se několik dalších dnů pokračovalo do tloušťky tří až čtyř centimetrů. Pozítří večer převezmeme plochu pro finální úpravu,“ uvedl generální manažer HC Eaton Zbyněk Kusý. Podle něj je prý již prodána polovina lístků z celkové kapacity pětadvaceti tisíc míst.

„Duchovní otec“ celého projektu Zbyněk Kusý prý bude spokojen s tím, když na utkání dorazí 20 tisíc diváků.

„Teď už je vlastně jasné, že pardubický rekord na utkání bude překonán (pozn. redakce: Rekord dosud činil 10 160 diváků, což je kapacita ČEZ Areny). K sezení nám zbývá asi 2500 vstupenek. Prodej lístků k stání jde ale pomaleji,“ připustil generální manažer HC Eaton.

Kusý však počítá s tím, že řada lidí se rozhodne až na poslední chvíli a koupí si lístky přímo před samotným zápasem, stejně jako je to v případě Zlaté přilby nebo Velké pardubické.

Přípravy akce, kterou se pardubický šéf inspiroval v zahraničí, především v NHL, vyjdou asi na 17 milionů korun. Zbyněk Kusý konstatuje, že podobná hokejová událost se v Pardubicích už opakovat nebude. „Já osobně říkám, že nám jeden venkovní zápas stačí. Abychom ho opakovali znovu, muselo by to přinést maximální finanční efekt,“ podotkl Kusý.

(saf, čtk)