Rakovina prsu je druhým nejčastějším druhem rakoviny u žen a ročně se s ní v Česku potká až 7 000 žen. Úřad se v neděli rozsvítí v 19.30. 

„Nasvícením krajského úřadu na růžovo se nejen připojujeme k celorepublikové kampani, ale hlavně chceme upozornit širokou veřejnost na problematiku rakoviny prsu a informovat o její prevenci. Tou nemusí být jen mamografické vyšetření, ale také samovyšetření, které na svých stránkách učí pořadatelská organizace Růžového října Loono,“ řekl radní pro zdravotnictví Zdeněk Fink.

Hradecký stadion je zkolaudovaný kromě sportbaru.
FOTO, VIDEO: Hradecký stadion má konečně všechny kolaudace

Říjen je celosvětově vnímán jako měsíc prevence proti rakovině prsu. Podle tiskové zprávy jí ročně onemocní v České republice až 7 000 žen, přičemž skoro třetina rakovině podlehne. Loono je nezisková organizace, která se snaží Tuto smutnou realitu změnit zmíněnou kampaní. Jejím letošním hlavním poselstvím je heslo: „Sahám si na ně každý měsíc!“ Upozorňuje tak na možnost samovyšetření prsou, které mohou pravidelně provádět všechny ženy z pohodlí domova s aplikací Preventivka nebo podle návodu na webu organizace www.loono.cz

Osvětová kampaň neziskové organizace Loono potrvá po celý měsíc říjen, organizace bude prostřednictvím akcí a sociálních sítí informovat o prevenci, vydávat edukační příspěvky nebo učit techniku samovyšetření prsou.