„Případ jsme uzavřeli s tím, že se skutek podle našeho názoru stal, ale s ohledem na věk chlapce jsme případ odložili. Dozorující státní zástupce podal návrh soudu na uložení výchovného opatření," řekla Ivana Ježková, mluvčí královéhradecké policie.

Policejní mluvčí nechtěla specifikovat, jaké výchovné opatření připadá v úvahu, protože by předjímala verdikt soudu. Podle zákona jsou výchovnými opatřeními například dohled probačního úředníka, uložení výchovných povinností či napomenutí s výstrahou.

Dnes chlapec chodí do první třídy hradecké základní školy a podle našich informací s ním nejsou žádné problémy, do dětského kolektivu se zařadil bez potíží. I v mateřské škole v Třebechovické ulici je klid. „Já jsem nezaznamenal žádné výhrady ze strany rodičů vůči mé osobě, či pedagogickým pracovníkům," uvedl Zdeněk Švec, ředitel mateřské školy, který školku vede po odchodu bývalé ředitelky.

Policie prověřovala i poměry v rodině. „I tuto věc jsme odložili, protože závěr byl takový, že skutek není trestným činem," řekla Ježková. „Vyšetření jsme vedli hodně citlivě s kolegy, kteří jsou speciálně školeni na práci s dětmi," dodala Ivana Ježková.

Loni na jaře případ vzbudil velké  emoce. Maily a dopisy od rodičů chodily na hradecký magistrát i do samotné školky. Jedni si stěžovali, druzí chtěli, aby tehdejší ředitelka zůstala. Lavinu tenkrát spustila dubnová výběrová řízení na ředitelská místa mateřských i základních škol ve městě. Po stížnostech rodičů věci nabraly rychlý spád a případu se ujala policie.