Výtvor se poté stane součástí prodejní výstavy, z níž výtěžek tentokrát poputuje na rozvoj domácí hospicové péče, která je nyní v červenokoste­leckém hospici vedle zajištění jeho provozu prioritou. Na autory nejlepších výrobků čekají samozřejmě hodnotné ceny.

Klání, jež potrvá až do 27. září, probíhá opět ve třech věkových kategoriích, které tvoří děti do 9 let, mládež od 10 do 18 let a dospělí.

„Do konce měsíce července se do soutěže zapojilo zatím třiadvacet dospělých a dvě děti z nejmladší kategorie. Tito účastníci darovali hospici již celkem 113 výrobků. Jedná se například o pleteniny, háčkované obaly na květináče, háčkované dečky a podobně. Zatím nejzajímavější dárek nám poslala Eva Jarošová z Nového Boru, a to olejomalbu květinového zátiší,“ prozradila pracovnice červenokosteleckého hospice Eva Wagenknechtová. Podle jejích dalších slov je v současné době o soutěž o něco menší zájem, než tomu bylo v předchozích dvou letech. Hospic ale prý chystá ještě další propagaci, aby se informace o možnosti účasti dostala k co nejširší veřejnosti.

Každý, kdo by chtěl zdravotnickému zařízení pomoci, může své výrobky buď posílat a nebo osobně odevzdávat až do 27. září do prodejny levného textilu sídlící přímo v hospici. Výtvor musí být označen jménem a příjmením autora, jeho celou adresou a případně i telefonním spojením. Chybět nesmí ani kategorie, do níž výrobek spadá a samozřejmě také cena, za kterou se věc bude poté na výstavě prodávat.

„Vernisáž prodejní výstavy se opět uskuteční u příležitosti Světového dne hospicové a paliativní péče, a to v pátek 10. října v místním kině Luník. Zde dojde samozřejmě mimo jiné i k ocenění autorů dvou nejlepších výtvorů z každé kategorie.

Díky štědrým sponzorům pro ně máme připraveny například digitální hry Sudoku, bezdrátový teploměr, radiobudík a podobně,“ sdělila Eva Wagenknechtová. Podle ní bude výstava v kině pokračovat až do neděle. Poté se přesune z části do hospice a z části do centra volného času Háčko.

Soutěž Šikovné ruce pro hospic byla poprvé vyhlášena v roce 2006. Při prvním ročníku se na výstavě sešlo 830 výrobků od 170 dárců a výtěžek z prodeje činil 25 tisíc korun.

V minulém roce pak obdržel hospic 1783 výtvorů, které zhotovilo 230 lidí. Prodejem věcí hospic získal 45 tisíc korun.