„V plánu na letošní rok je rovněž rekonstrukce ulice Národních mučedníků na Novém Hradci za 11 milionů nebo úprava křižovatky U Husa v Malšovicích. To bude rozsáhlá akce celkem za zhruba 20 milionů, ale letos rozpočet počítá jen s částkou 4,8 milionu korun. Udělá se projekt a příprava k rekonstrukci,“ uvedl mluvčí hradecké radnice Václav Svoboda.

Město letos za dvanáct milionů korun plánuje rovněž úpravu dopravní situace v souvislosti s výstavbou vícefunkčního domu Amadeus u obchodního domu Tesco v centru Hradce. Radnice v této lokalitě kvůli napojení objektu na silniční síť plánuje úpravu křižovatky Gočárovy třídy s Břetislavovou ulicí u Avionu.

Z vozovek 2. a 3. třídy v okrese jsou zřejmě v nejhorším stavu některé úseky rušné silnice II/324 spojující krajské město s Novým Bydžovem. I tady se řidiči někde dočkají zlepšení. „Na jaře počítáme s rekonstrukcí průtahu Dolním Přímem,“ uvedl vedoucí přípravy a realizace staveb rychnovsko–hradecké oblasti krajské Správy a údržby silnic Martin Dvořáček.

Původně plánovaný úsek z Lubna do Nechanic přijde na řadu zřejmě v příštím roce. Za rok by konečně mělo rovněž dojít k rekonstrukci rozbité silnice z Hradce kolem letiště do Předměřic nad Labem a dále do Lochenic. Cesta v posledně jmenované obci patří vůbec k nejhorším v okrese, tvoří ji rozbité betonové bloky se spoustou nerovností.

Ještě letos SÚS plánuje opravu silnice z Nového do Starého Bydžova včetně průtahu Starým Bydžovem a cesty ze Smiřic na Libřice. Její součástí se stane i rekonstrukce křižovatky u kulturního domu Dvorana ve Smiřicích.