Přesto po ní denně jezdí řada aut, které směřují do okolních obcí. Podle místních je silnice problémová a také nebezpečná. Řidiči totiž na dlouhém a rovném úseku rádi porušují rychlost.

"Stará silnice z Hradce na Chlumec je silnice smrti, kdy tam policie měří rychlost? Tam se jezdí i 130 kilometrů v hodině a předjíždí i na plné čáře. Není od věci udělat u Lhoty pod Libčany kruhový objezd tak aby se zpomalila rychlost aut? U Lhoty se nedá vůbec bezpečně odbočit z hlavní silnice do obce," uvedl nespokojený místní obyvatel.

Podle policie je však úsek v normě. "Co se týká porušování předpisů, tak tento úsek nijak nevybočuje. Policie se na něj zaměřuje pravidelně a kontroly a měření rychlosti tu provádí - tak jako u jiných úseků," uvedla tisková mluvčí policie Iva Kormošová.

Podle ní by kruhový objezd situaci řešit nepomohl. "Možná by se tu hodily odbočovací pruhy," dodala mluvčí a zdůraznila, že každý řidič se musí dobře rozhlédnout než na silnici z vedlejší cesty najede a zhodnotit, zda se stihne do provozu bezpečně zařadit.

Zda na I/11 nové pruhy vzniknou, se teprve uvidí. Silnice by podle informací Deníku totiž mohla změnit majitele. Zatím spadá pod Ředitelství silnic a dálnic, to vlastní však i paralelně vedoucí dálnici. Úsek by tak mohl přejít do správy hradeckého kraje.