Má osm lůžek a během silvestrovské noci fungovala jako styčný bod pro Královéhradecký a Pardubický kraj.

Pracovníci hradecké záchytné stanice prožili velmi rušnou službu. Oslavy totiž tentokrát zmohly opravdu hodně lidí. Záchytka tak musela některé opilce propouštět předčasně – a případy, jež nebyly tolik vážné, dokonce odmítat. „Jen tak se nám podařilo udržet chod stanice pro závažné případy po celou noc až do ranních pěti hodin," řekla lékařka Stavroula Ragkou.

Výrazně rušnější než klasický den byl Silvestr také pro záchranáře. Ti z hradeckého kraje vyjížděli celkem 
k sedmasedmdesáti případům, což je přibližně o dvacet procent více než je průměrné číslo. „Největší nápor byl od půlnoci do tří hodin. Směnu jsme posílili o jednoho operátora a jednoho záchranáře," prozradil mluvčí krajské záchranné služby Ivo Novák.

Zdravotníci vyráželi zejména k úrazům v opilosti a k napadením. Nejvíce výjezdů měli v horských oblastech na Vrchlabsku a Trutnovsku. 
V poslední den roku hradečtí záchranáři také vzlétli vrtulníkem resuscitovat dva muže na Pardubicku a Novobydžovsku.

Policisté řešili především stížnosti na střílení petard a konflikty. „Během posledního dne roku zaznamenali policisté v Pardubickém kraji výrazný pokles telefonátů na linku 158 ve srovnání s loňským rokem," upozornila však tisková mluvčí policie Markéta Janovská.

V Královéhradeckém kraji, konkrétně na Náchodsku, museli muži zákona řešit například potíže dvou žen, jež napadali jejich příbuzní, dva mladíci ve věku devatenáct a dvacet let. „Policisté museli použít proti agresivním osobám donucovací prostředky a případ řeší jako přestupek proti občanskému soužití," řekla mluvčí policie Lenka Burýšková.

V Pardubickém kraji se udál nejvážnější případ v Dašicích kolem třetí hodiny ráno. Devětačtyřicetiletý muž tady napadl své rodiče, které museli záchranáři převézt do nemocnice. „Muže, který nadýchal 2,49 promile alkoholu, policisté zadrželi a převezli na protialkoholní záchytnou stanici," řekl mluvčí Janovská.

Stejně jako v podobných případech bude policie chování pachatelů dále řešit na začátku nového roku. Poté určí, jaký trest jim hrozí.

(fej, čtk)